Mały chłopiec – seria

Wyjątkowa seria dla chłopców. Każda z osobna bacznie studiowana przez Adasia. Jesteśmy w posiadaniu aż 21 egzemplarzy.

Naszą pierwszą pozycją był „Radiowóz policyjny Pawła” ale imię zmieniliśmy na Adaś i synek był zachwycony. Potem uzupełniłam kolejno o 21 tomów – lubię mieć całą serię, nawet jeśli nie są pozycjami czytanymi zbyt często. Niepowtarzalna przygoda dla chłopczyka, który poznaje świat i różne pojazdy. Piękne kolorowe obrazki i zestaw pytań dotyczących akcji dziejącej się na kartkach książki. Po przeczytaniu ich, można odpowiedzieć na wiele pytań i ćwiczyć pamięć dziecka.

Są to proste historie z krótkimi i nieskomplikowanymi zdaniami, które czyta się błyskawicznie, a ich zrozumienie nie powinno przysporzyć żadnych problemów.

Gruba okładka, twarde kartki, kolorowe obrazki. Treść – tłumaczona na język polski – czasem mogłaby być lepiej napisana, ale małym czytelnikom pewnie jest wszystko jedno. Najważniejsze są ilustracje i sama przygoda czytania. Niektóre odcinki tłumaczone są całkiem nieźle, inne sama mogłabym przetłumaczyć lepiej…

Wszystkie tomy są jakby ze sobą połączone, po przyglądnięciu ich widać bohaterów z innego tomu. Np. w „Taksówce Romka” widać bohatera z innej książeczki – Artura, z „Auto Artura”. I tak dalej…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.