Jedź! jedź! stój!

img_6637

Edukacyjna i zabawna książeczka, którą bohaterami są Mały Zielony i Mały Czerwony, czyli dwa krągłe światła sygnalizatora, dwa kolory i dwa przeciwieństwa. Ta historia to przypomnienie zasad ruchu drogowego na wesoło, a także gratka dla małych wielbicieli maszyn budowlanych takich jak; betoniarka, koparka, buldożer, wywrotka, holownik, dźwig…

img_6639

img_6638

Uczy dziecko, jak poprawnie reagować na światło zielone, czerwone i żółte, i co one oznaczają.

Bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych jest bardzo ważne. Im wcześniej będziemy tłumaczyć dzieciom na czym to polega, tym szybciej nauczą się prawidłowo z tego korzystać.

img_6640-1

Mały Zielony, który potrafi wypowiedzieć tylko jedno słowo „JEDZ”, kieruje ruchem maszyn budowlanych podczas budowy mostu. Okazuje się, że wszyscy pracują za szybko i nawzajem sobie przeszkadzają.

Na szczęście pojawia się Mały Czerwony, który wreszcie potrafi powiedzieć „STOP”. Właśnie dzięki niemu praca staje się efektywniejsza i posuwa się do przodu. Potem przybywa jeszcze ktoś, kto ma do przekazania równie istotny komunikat „ZWOLNIJ”.

img_6641

Fajna książka, bo jak to u chłopców najciekawsze są samochody, czyli trafiona w dziesiątkę. Po czym wędruje do naszej domowej biblioteki.