Odkrywanie świata. Konie i kuce

img_6841-1

Poza miłością do książek, zabaw sensorycznych, ruchu na świeżym powietrzu, uznaliśmy z Pawłem, że być może jest czas na coś innego.

Odkąd pamiętam kocham konie ale długo miałam respekt do tych ogromnych zwierząt i dość późno zaczęłam przyjaźń z tym „przefantastycznym” stworzeniem.

img_5912-1

„Lepiej późno niż wcale” jak to mówią. Dlatego podczas wakacji zapisałam Adasia na jazdę kucykiem.

Pierwszy dzień był zaskakujący. Jak tylko kucyk został osiodłany i dumny Adaś zasiadł na jego grzbiecie, od razu widać było radość. Zero strachu czy skrępowania. Maluch wiedział, że ma siedzieć z wyprostowanymi plecami i brodą. Został pouczony, że pod górkę ma się pochylić, a z górki odchylić, co pomaga kucykowi w jeździe.

Po kilku minutach już sobie podśpiewywał, określił się mianem rycerza i oczywiście nie obyło się bez setki pytań do Pani apropos kucyków, miejsca do ich prowadzenia, gdzie koniki śpią czy co jedzą.

Drugi i trzeci dzień były jeszcze bardziej miłe. Pani już od progu witała nas z uśmiechem na twarzy. Adaś bardzo szybko zrobił sobie z Pani koleżankę / ciocię. Ot taki jego charakter.

Zaś kolejnego dnia nasz kucyk o imieniu Fiona, „postawiła się” i nie chciała opuścić stajni. Na to miejsce dostaliśmy innego kucyka o imieniu Czekolada. I stało się! To była ona! Nie wiem czy to dlatego, że jej sierść pięknie lśniła czy dlatego, że wyglądała jak prawdziwa czekolada. Adaś się zakochał. Już nie chciał jeździć na Fionie. Od tego razu, nawet jeśli Czekolada była zajęta, czekaliśmy, aż się zwolni.

img_5825„FIONA”

Historia o owej „Czeko Czeko” Czekoladzie dotarła do Adasia kuzyna, który postanowił również spróbować swoich możliwości. Czasem kuzyni jeździli wspólnie, innym razem tylko sam Adaś.

img_6100

c664130c-38f3-4683-a651-07f7e4ce8272

Babcia nas zaskoczyła nie wiedząc jeszcze, że mieliśmy takie plany na naukę jazdy na kucyku i w prezencie całkiem przypadkowo dostaliśmy tę książeczkę:

img_6842

img_6843\img_6844

img_6845

„Konie kuce” to poradnik czego możemy się spodziewać w stajni, jak dbać o konie i kucyki, chorobach, pielęgnacji, pierwszej pomocy…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.