Tek – Nowoczesny jaskiniowiec

Książka ma ciekawą formę, przypomina tablet iPad. Ma twardą okładkę, pasek baterii, Wi-Fi, oprawkę i przycisk. By dostać się do treści, należy odblokować sprzęt, podając hasło na klawiaturze. Ale nie jest to urządzenie elektroniczne, trzeba odwracać w nim strony, by coś zaczęło się dziać.

Nasz troglodyta o imieniu Tek, który żył dawno, naprawdę dawno temu. Mieszkał wraz ze swoimi rodzicami w jaskini.

Jaskiniowiec jest tak zafascynowany Internetem, smartfonem i konsolą do gier, że wcale nie wychodzi z jaskini. Mijają dni i noce, pełne niesamowitych zjawisk przyrodniczych, przyjaciele znudzeni czekaniem na kolegę – odchodzą. Tek przegapił ewolucję, ominęła go też epoka lodowcowa. Wszytko dlatego, że nie ma czasu na realny świat.

Pewnego dnia Wielki Wybuchacz, czyli miejscowy wulkan, wpadł na pewien pomysł. Postanowił wybuchnąć dokładnie wtedy, gdy wyczerpują się Tekowi baterie.

Kiedy TEK ponownie otwiera oczy, na nowo odkrywa piękno świata. Jest zaskoczony, że to, co go otacza, może być takie ładne, interesujące, żywe i prawdziwe.

Książka skłania do refleksji nad wartościami takimi jak: przyjaźń, rodzina, życie w zgodzie z naturą, uczy czerpania radości z wykonywania codziennych czynności. Szata graficzna książki utrzymana jest w stylistyce komiksu. Fajnie i szybko się ją czyta. Nasza ocena 6+

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.