Mapa przyszłości

img_6949

„Mapa przyszłości” od razu wciągnęła Adasia swoją piękną kolorystyką i zabawnymi ilustracjami.

„Mapa przyszłości” to bardzo długi arkusz papieru (ma ponad 3 m długości), zadrukowany z obu stron. Książeczka dodatkowo rozkłada się jak harmonijka, co pozwala pokazać obraz całej przygody.

img_6947-1

Na jednej stronie obracamy książkę poziomo, zaś na drugiej stronie czytamy ją od końca i pionowo.

img_6948

Mapa przyszłości to wiele zadań. Uruchomi wyobraźnię i spostrzegawczość małego człowieka. Przede wszystkim dziecko ma za zadanie odnalezienie wymienionych w różnych miejscach przedmiotów i obiektów. Jest to dość trudne zadanie, dzięki czemu dziecko i rodzice mają zapewnione długie godziny wspólnej zabawy.

Niefortunnie udany eksperyment. Tak, właśnie NIEFORTUNNIE UDANY. Pani Ola, nauczycielka 3 klasy, kazała uczniom przygotować eksperyment i pokazać go klasie na lekcji. Jednak nic nie mówiła o tym, że eksperyment ma się nie udać. Albek i Brysia postanowili przygotować portal do podróżowania w czasie, który niestety zadziałał. Wszyscy obecni uczniowie w klasie i parę pomocy naukowych zostało wessanych w przyszłość i rozrzuconych po całej kuli ziemskiej.

Trzeba odnaleźć wszystkich uczestników wycieczki, żeby mogli bezpiecznie powrócić do klasy oraz zlokalizować wessane przedmioty z klasy.

img_6946

Jak na 3 latka, Adaś nawet nienajgorzej radzi sobie z odnajdywaniem przedmiotów. Jednak nadal potrzebna mu jest pomoc, choćby w tym, aby opisać co  i gdzie się znajduje oraz dlaczego tak wygląda. Książka zajmuje czas dziecka i wymaga jego skupienia, co mi, zapracowanej mamie, pomaga w obowiązkach domowych. Na pewno będziemy wracać do tej pozycji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.