Zabawny ptaszek

img_2249

Urocza książeczka wydrukowana na ekologicznym papierze. W niej znajdziemy morał: „Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, bo twoje prawdziwe „ja” jest najpiękniejsze”.

img_2252

Fabuła tej krótkiej książeczki nie jest skomplikowana. Głównym bohaterem jest ptaszek, którego najważniejszą cechą jest niewidzialność.

img_2253

Otóż tytułowy ptaszek często cierpi. Czuje się samotny, przeźroczysty, ignorowany i nieszczęśliwy. Mając już dość takiego traktowania przez los, wyrusza w świat. Po drodze spotykają go różne przygody. Próbuje zostać kimś innym, udając i przebierając się w nie swoje piórka. Wystarczy zaakceptować siebie, a pojawią się przyjaciele.

img_2250

Na każdej stronie dziecko ma za zadanie odnalezienie ptaszka, często ledwo zauważalnego, ukrytego za liśćmi, w trawie czy na wiewiórce, a czasem widocznego jedynie dzięki pozostawianym na ziemi śladom.

img_2254

img_2255

Ta lektura może być pomocna, gdy nasze dziecko ma problemy z adaptacją w grupie, nie może się w niej odnaleźć czy jest odrzucane. Na przykład idąc do przedszkola czy szkoły, gdy przestaje być wyłącznie oczkiem w głowie rodziców, a zaczyna być jednym z wielu dzieci w większej grupie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.