Opowiem, Ci mamo, co robią pająki

img_2346

„Opowiem, Ci mamo, co robią pająki” wchodzi w skład kompletu dwóch książek, gdzie druga pozycja to: „Co się zdarzyło w piórniku”.  Tytuł pierwszej, opisywanej tu pozycji, może przyprawiać o dreszcze niemalże każdego, dużego czy małego.

img_2345

Jak nauczyć dziecko szacunku do najmniejszych istot, które w warunkach domowych zazwyczaj bezlitośnie się tępi? Być może lektura ta pomoże nieco oswoić się z myślą, że pająki nie są takie złe (a przynajmniej nie te na stronach książki). Przecież te stworzonka są jak każde inne, żywymi istotami i częścią świata, który nas otacza.

img_2347

Nasze główne zadanie polega na towarzyszeniu pająkowi Kleofasowi, który wyrusza w magiczną podróż, w trakcie której czeka go wiele przygód i niespodzianek.

Pożegnawszy się z najbliższymi, wyrusza z rodzinnej łąki do ludzkiego domu, by tam spotkać… swą przyszłą żonę. Jednak nim dotrze do celu, minie wiele ciekawych miejsc.

img_2348

Kleofas zobaczy mrowisko, w którym odbywa się właśnie aerobik, posłucha zorganizowanego przez trzmiela koncertu oraz pozna żuka gnojarza, budującego swój pomnik.

img_2349

Dla nas zaś najciekawszą postacią jest komar – „bandyta”. Owy podróżnik ma na głowie czapkę i skrada się, aby głównemu bohaterowi ukraść walizkę. Widnieje na każdej stronie: czasem widać tylko czubek głowy, czasem jego całego, ale zawsze gdzieś się znajdzie. Za każdym razem, kiedy sięgamy po tę książkę, komar przyciąga uwagę Adasia jako pierwszy.

img_2351

Znajdziemy tu mnóstwo zagadek, niecodziennych sytuacji, porównań czy humorystycznych szczegółów, które zachęcają dziecko do poznawania świata roślin i zwierząt, a przy tym do rozwijania słownictwa i wyobraźni. Wierszyki w sympatyczny sposób wciągają najmłodszych w świat opowiadany obrazem.

img_2350

Poprzez dobrą zabawę, książka uczy szukania detali i ćwiczy spostrzegawczość dziecka, a rymowane zagadki autora stają się tego dopełnieniem.

Jest to doskonała publikacja wprowadzająca dziecko w fascynujący i rozwijający świat książek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.