Wiewiórki, które nie chciały się dzielić

img_2587

Adaś jest typowym jedynakiem. Ponieważ nie ma rodzeństwa, w jego świecie i główce każda rzecz, którą dostaje, jest jego i w jego posiadaniu.

Zderzyliśmy się z problemem niechęci dzielenia się z innymi, ale na szczęście przyszedł nam z pomocą ten tytuł.

Trzylatek ze skupieniem analizuje czytaną treść i łatwiej przyswaja wiedzę. Nawet jeśli jest w posiadaniu czegoś, chętniej to oddaje lub pożycza.

img_2588

Wracając do naszego duetu bohaterów książeczki – kiedy jesień była w rozkwicie, pewnej wiewiórce o imieniu Beztroski Cyryl przypomniało się, że nie zrobił zapasów na zimę. Świetnie się bawił latem i nie miał czasu ani ochoty na pracę. Dopiero gdy zaczął mu doskwierać głód, postanowił szukać pożywienia. Niestety, jest już za późno. Postanowił, że jednak jakoś trzeba przygotować się do zimy, ponieważ niewiele jedzenia zostało już na gałęziach drzew.

img_2589

W przeciwieństwie do niego, Skrzętny Błażej ma już zapasy na zimę, ale chce mieć jeszcze więcej. Pewnego razu obaj zauważają ostatnią w tym sezonie szyszkę na gałęzi! Rozpoczyna się szaleńczy wyścig.

img_2590.jpg

Z prostej historyjki możemy wyciągnąć wiele wniosków: że nie warto się kłócić, że warto się dzielić, że nie można być leniwym ani też zbyt zachłannym, bo takie zachowania nie prowadzą do niczego dobrego.

img_2591.jpg

Najmłodsi dowiedzą się, że gdzie dwóch się kłóci, tam trzeci korzysta, że warto się dzielić i mieć przyjaciół.

Jest to książka z przesłaniem, która za pomocą przygód bohaterów wspartych naszym słowem i wyjaśnieniem, przekazuje dziecku cenne życiowe wartości.

Pełna humoru czytanka, doskonale przetłumaczona na nasz język oraz zapadająca w pamięć historia trzyma w napięciu niemalże do ostatniej strony.

Uwielbiana w naszym domu!

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.