Z Muchą świat zwiedzamy i opowiadamy

img_3237.jpg

Narratorką jest tutaj sama mucha Fefe, która opowiada nam wszystko ze swojego muszego punktu widzenia.

Rezolutna mucha Fefe udaje się w daleką, nieplanowaną podróż, ponieważ chciała stworzyć sobie przytulne gniazdko w jednej z kieszeni czyjejś walizki… po czym zasypia.

img_3238

Kiedy się budzi i wychodzi ze swojego nowego pokoiku, okazuje się, że jest w jakimś dziwnym miejscu. Zdecydowanie nie jest to jej dom. Okazuje się, że jest w Hiszpanii. Fefe postanawia więc przeżyć przygodę ale to tylko początek prawdziwej zabawy.

img_3238

img_3239

Najpierw mucha wylądowała w lunaparku na świetnej karuzeli, gdzie poznała muszych tubylców, wszystkich o jednakowych imionach „Ola!” ;). Później skosztowała regionalnej kuchni, gdzie spotkała morskiego potwora. Wybrała się do kina 3D, po którym tak bardzo źle się poczuła, że aż wylądowała u lekarza. Podczas kolejnych dni stała się gwiazdą sportową na pobliskiej plaży oraz królową parkietu podczas tańca flamenco.

img_3240

img_3243

Przygód prawie nie ma końca, ale nasza bohaterka powoli zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem te wakacje to nie obóz przetrwania. Zwłaszcza, gdy w trakcie nurkowania, znowu spotykała potwora z restauracji.

img_3242

Wakacyjne przygody muchy Fefe prowokują do dyskusji, pokazują sposoby spędzania czasu na wakacjach, uczą opowiadania i interpretacji. Rozwijają wyobraźnię i popychają do samodzielnego opowiadania. To świetna zabawa – doskonały humor sytuacyjny i słowny, a także wiele wyrazów, dzięki którym można ćwiczyć wymowę wraz z dzieckiem.

Wartościowa, mądra i pięknie zilustrowana książka jest przykładem tego, że zabawa i nauka mogą iść w parze.

One comment