Elementarz dla dzieci z dysleksją

img_5144-e1544482830366.jpg

Z chwilą, kiedy Adaś poszedł do przedszkola, małymi krokami zaczął interesować się literkami, cyferkami czy czasem, jaki pokazuje zegar.

Staramy się z Pawłem sumiennie ilustrować dane literki poprzez zabawę. Nakłaniamy naszego synka aby naśladował nas, kiedy piszemy na kartce papieru. Czasem pomocne są tu kropeczki w kształcie litery, na którą poświęcamy czas.

img_5153.jpg

Mamy w posiadaniu kilka ciekawych pozycji, które przedstawiają polski alfabet. Dzisiaj zaprezentuję Wam „Elementarz dla dzieci z dysleksją”.

Podręcznik jest podzielony na trzy części: wprowadzenie liter, dzielenie słów na sylaby i „leniwe ósemki” – czyli metoda poprawiająca charakter pisma.

img_5149

img_5148

img_5150

We wnętrzu podręcznika zobaczymy dużą literę na jednej stronie, na sąsiadującej wyrazy z ilustracjami, a następnie niedługą czytankę. Do ilustracji i opowieści dołączone są ćwiczenia wspomagające naukę czytania i koncentrację.

img_5145

img_5146

Dużym ułatwieniem są wskazówki dla rodziców jak je wykonać i na co zwrócić uwagę podczas pracy.

img_5147.jpg

Zaletą książki są zawarte w niej pełne humoru i ciepła teksty, ciekawostki ze świata przyrody, geografii, matematyki, co pozwoli rozwijać naturalne dziecięce zainteresowanie światem.

img_5152

img_5151

Dzięki temu elementarzowi dziecko pozna wszystkie głoski, rozpozna ich brzmienie w wyrazach, nauczy się czytać i dzielić wyrazy na sylaby. Być może w ten sprytny sposób polubi czytanie.

Myślę, że warto mieć egzemplarz w swojej biblioteczce, zwłaszcza gdy zauważymy u dziecka pewne trudności z mową i koncentracją.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.