Kicia Kocia mówi: Nie!

“Kicia Kocia mówi: ‚Nie!’” porusza tematy: buntu dziecka, jego zaginięcia w sklepie oraz tego, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi. Prosta fabuła krótkiej opowieści niesie ze sobą głębokie przesłanie, wskazówki dzieciom i ich opiekunom.

Okazuje się, że Kicia Kocia nie jest wyjątkiem – ona też potrafi psocić. Tytułową bohaterkę, która odwiedza z mamą duży sklep ogarnia nuda, a wszelkie prośby o cierpliwość i ogładę zostają przez nią ignorowane.

Kotka sprzeciwia się robieniu zakupów, zrzuca z półki produkty na podłogę. Choć było jej wstyd i chciała zachować się grzecznie, nadal nie panowała nad sobą. Ciągle będąc w histerii spotyka w sklepie swojego kolegę i namawia go do ucieczki… Jednak to nieposłuszeństwo kończy się przykrymi konsekwencjami. Kicia Kocia i Pacek gubią się, oboje wpadają w panikę i płaczą. Dopiero interwencja ochroniarza zakańcza epizod i ponownie łączy dzieci z ich mamami.

Warto uświadomić dzieciom, że jeśli jednak kiedykolwiek zgubią się w sklepie, muszą bezzwłocznie poprosić o pomoc ochroniarza bądź innego pracownika. Wytłumaczyć dziecku zasady dobrego zachowania np. tego, że nie wolno zrzucać produktów z półek, krzyczeć i biegać po całym sklepie.

Dodatkowo bardzo pouczające jest uzmysłowienie dziecku konsekwencji złego postępowania.

Sam tekst jest napisany dużym drukiem i ładną czcionką, a ważniejsze informacje są zaznaczone innym kolorem, więc od razu zwracają na siebie uwagę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.