Krasnoludki

„Krasnoludki” to przezabawna opowieść o krasnoludkowym świecie, który poza rozmiarem niczym nie różni się od naszego – ludzkiego.

Można je spotkać dosłownie wszędzie, więc wytężcie wzrok i dokładnie przyjrzyjcie się zakamarkom w waszych domach.

Krasnoludki dzielą się na leśne, domowe i bajkowe. Są niewielkie i mają specjalny zmysł niewidzialności, dzięki któremu mogą schronić się przed tzw. promieniami wzrokowymi człowieka.

Pomocnym przedmiotem każdego krasnala jest „Znikomorek”, którego jedno polizanie zapewnia 15 sekund niewidzialności. Jest to broń przytwierdzona do kieszonki każdego maluszka.

Skąd biorą się krasnoludki? Na przykład z wyobraźni albo uciekać z książek. Przemieszczają się na różne sposoby: motyloplanem (w powietrzu), ślimochodem (na lądzie) lub w niby-rybie (w wodzie).

Dowiemy się jak są zbudowane oraz jak utrzymują dobrą formę (urządzają olimpiady sportowe co 15 minut!).

Poznamy krasnoludki nie z tej ziemi, czyli tak zwane kosmoludki.

Przygoda kapitana Tarapatka pokaże nam, czym dla krasnoludków jest muchomorek pokoju.

Okazuje się, niestety, że te małe istotki cierpią na jedną z chorób, a mianowicie smartfonoidozę maniakalną. Na szczęście jest antidotum, rozwiązaniem okazuje się „krasnovital” zawierający wyciąg z głupomora. Niestety nie nadaje się dla dzieci, gdyż może zarazić ludzki organizm krasnoludozą, czyli nieuzasadnionym rozweselaniem oraz częstymi napadami chichotów.

Największym wrogiem krasnoludków domowych jest odkurzacz, a jednym z ich ulubionych miejsc są szuflady, w których wprowadzają swoje porządki.

Doskonała książka do wspólnego rodzinnego czytania, a inteligentny humor pozwala czytającemu dorosłemu bawić się również z dzieckiem. Książka do czytania dla całej rodziny. Niesamowite ilustracje pobudzają wyobraźnię młodego czytelnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.