Mechanika. Przewodnik dla początkujących

„Mechanika. Przewodnik dla początkujących” to album z niebywałymi okazami mechanicznych zwierząt przyszłości.

Ziemia, którą znaliśmy i kochaliśmy uległa skażeniu. Straciła swoją żyzność i roślinność. Z powodu ogromnych zanieczyszczeń środowiska ludzie zmuszeni zostali do opuszczenia niektórych rejonów, a wiele gatunków zwierząt wyginęło.

Ludzkość, która najpierw doprowadziła do tych zniszczeń, próbuje naprawić zło. Naukowcy zaczęli odtwarzać wymarłe gatunki, prowadząc eksperymenty polegające na połączeniu elektroniki i genów. Niektóre z powstałych stworzeń okazały się niebezpieczne dla ludzi. Uzyskały zdolność do reprodukcji i całkowicie wymknęły się spod kontroli. W końcu doszło do wojny między robotami a ludźmi.

Witajcie w świecie mechanusów.

Każdy mechanus został tu szczegółowo przedstawiony. Na lewej stronie znajdziemy jego postać i łacińską nazwę, a na prawej opis gatunku.

Przy każdym mechanusie podane są dokładne parametry dotyczące jego wagi, szerokości, szybkości, źródła zasilania, czujników oraz pochodzenia.

Rysunki są bardzo szczegółowe, wyraźnie widzimy kabelki, trybiki czy śrubki.

Jest to książka dla wielbicieli robotyki i mechaniki. Zachęca do rozmów o ekologii, ochronie przyrody, o eksperymentach naukowych, a także o życiu w zgodzie z naturą.

Opisana historia skłania do refleksji nad tym, co dzieje się z naszym światem, nad przyszłością dzikich zwierząt i roślin oraz nad naszym losem i miejscem na ziemi.

Książka posiada niesamowite ilustracje co powoduje, że chce się ją oglądać i oglądać. Wertując strony i patrząc na życie zmechanizowanych zwierząt można łatwo dać się ponieść wyobraźni i “zobaczyć” jak może wyglądać świat przyszłości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.