Pudełko Hanki

„Pudełko Hanki” to mądra historia o tym, jak zdobyć prawdziwego przyjaciela. Zdarza się, że dzieci wchodzą w zupełnie nowe środowisko: przedszkole, szkoła, nowe podwórko po przeprowadzce itp. Nie zawsze jest im łatwo nawiązać relacje, zdobyć nowych przyjaciół czy zaadaptować się w nowym miejscu. Chęć przynależności do grupy czy też związane z tym problemy pozwolą zrozumieć na czym tak naprawdę polega przyjaźń.

Hanka poszła do przedszkola i bardzo chce się z kimś zaprzyjaźnić.

Wychodzi z domu, a oprócz plecaka bierze ze sobą pudełko z tajemniczą zawartością. Kiedy pojawia się w klasie nikt nie zwraca na nią uwagi. Dopiero później wokół niej gromadzą się inni uczniowie, których zainteresowało pudełko.

Gdy sięgnęła na jego dno i wyciągnęła pluszowego misia… niestety nie zrobiła zbyt pozytywnego wrażenia.

Następnego dnia Hanka zabiera całe pudło babeczek. Dzieci zjadają je ze smakiem, ale nikt z nich nie mówi nawet „dziękuję” i dziewczynka znowu zostaje sama. Mijają kolejne dni, podczas których do pudełka Hani zawsze trafia coś innego.

W końcu Hanka przyniosła do szkoły puste pudełko. Była pełna smutku i rezygnacji. Chciała jedynie zniknąć. Schowała się w swoim pudełku i dzięki temu w końcu napotkała na swej drodze chłopca, który odnalazł w jej pudełku to, co najważniejsze… nową przyjaciółkę.

Dziewczynka musiała wypróbować kilka sztuczek, żeby wreszcie zupełnie przypadkiem zrozumieć, że przyjaciół nie zdobywa się dzięki rzeczom materialnym, wygłupom czy ciekawostkom.

Jest to prosta opowieść o przyjaźni i o tym jak niewiele (a czasem właśnie wiele) trzeba dać, żeby znaleźć prawdziwych przyjaciół. Dla kilkulatków / przedszkolaków pozycja obowiązkowa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.