Kicia Kocia w bibliotece

Chodzicie do biblioteki? Wypożyczacie książki? Na te dwa pytania my głośno odpowiadamy Tak! Zatem dzisiejszy wpis będzie o „Kici Koci w bibliotece”.

Mama zaproponowała wizytę w bibliotece, kiedy okazało się, że wszystkie książki w domu są już przeczytane.

Mała kotka dostaje swoją własną kartę biblioteczną i wypożycza pierwszą książkę. Dowiaduje się również, że biblioteka to miejsce, gdzie nie płaci się za książki i jest ich tam bardzo dużo. Czasem organizuje się tam spotkania dzieci z autorami czy inne podobne rozrywki.

Do biblioteki przyszła pani w czerwonym kapeluszu i okazało się, że była to autorka bajek. Kicia Kocia mogła wziąć udział w spotkaniu z prawdziwą pisarką, która opowiedziała maluchom jak powstają bajki i skąd biorą się na nie pomysły. Zaś na sam koniec autorka rozdaje dzieciom autografy – to pierwszy podpis książki również dla Koci Koci.

Adaś jest oswojony z częstymi wizytami w bibliotece publicznej. Nie zdarzyło się jeszcze, aby wrócił do domu z pustymi rękoma.