Sanatorium

„Sanatorium” to pisany rymowaną prozą zbiór siedemnastu krótkich opowiadań dotyczących pobytu w uzdrowisku.

Moje wyobrażenie o tym miejscu to: chwila na odpoczynek, zabiegi lecznicze, masaże, basen, aerobik, spacery i wycieczki w plener. Niestety nie miałam jeszcze okazji na taki wyjazd, ponieważ nie jestem ani chora, ani w podeszłym wieku.

Niniejsza książka przedstawia kuracjuszy, którzy przyjechali do Sanatorium celem uzdrowienia duszy i ciała.

Akcja zaczyna się podczas wieczorku zapoznawczego, a kończy się wieczorkiem pożegnalnym, czyli czytelnik śledzi cały turnus od początku do końca.

Na każdej stronie znajdziemy krótkie, zabawne, rymowane opowieści o pensjonariuszach korzystających z wszelkich atrakcji sanatoryjnych.

Będzie mowa m.in. o kąpieli borowinowej, basenie, gimnastyce, wizycie w pijalni, masażu, prześwietleniu, podrywie i innych….

Postacie kuracjuszy narysowane są z dużym humorem, lekko karykaturalnie. Otoczenie zilustrowane jest szczegółowo, a smaku dodają mu drobiazgi takie jak portrety Clarka Gable czy Kirka Douglasa na ścianie.

Pojawiają się także bohaterowie drugoplanowi: Felis – kot domowy, szczur, rekin oraz żaba wodna. Ich obecność na kartach książki jest dla małych czytelników dodatkową atrakcją, tym bardziej, że zwierzaki nie stronią od ekstrawaganckich zachowań: żaba moczy sobie nagniotki w basenie, rekin zażywa kąpieli w solance, a kot wykłóca się o zajęty leżak.

„Sanatorium” to rewelacyjny, zabawny i uroczy zapis powszechnych wyobrażeń jakie ludzie mają na temat uzdrowisk. Książka rozśmieszy każdego, małego i dużego, a wiadomo, że śmiech to zdrowie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.