Dziadkowie od A do Z

Po wczorajszym Dniu Babci, dzisiaj przypada Dzień Dziadka, dlatego prezentuję Wam kolejną część z serii: „Dziadkowie od A do Z”.

Jest to leksykon 29 dziadkowych typów osobowości. Układ graficzny książki ułatwia dziecku poznawanie różnorodnych postaci dziadków – opis i ilustracje jednego ich rodzaju zajmują dwie sąsiadujące ze sobą strony. Autorka doskonale obrazuje każdą sylwetkę, natomiast dodatkowe informacje omawiające przedmioty potrzebne naszym bohaterom w codziennym życiu, dopełniają całości.

Adasia dziadka – zm. Mariana – zaliczam do:

  • „Dziadka będę się już zbierał”. Był to typ dziadka, który wymyślał wymówki, aby w jak najszybszym czasie powrócić z miejsca spotkania, do swojego domu.
  • Również można było potraktować go jako „Dziadka Fit”, seniora, który nie bał się wyzwań – dbał o formę i dysponował nienaganną dyscypliną codziennych ćwiczeń.

Mojego dziadka – zm. Bronisława – zaliczam do:

  • „Dziadka Domatora”, który najlepiej czuł się we własnym domu i miał bardzo uporządkowany plan dnia. Klasyfikował się również do
  • „Dziadka Szef Kuchni” – uwielbiał kuchnię, z której najchętniej by nie wychodził. Jego potrawy były tak smaczne, że nie sposób było go nie chwalić za jego umiejętności kulinarne.

Pawła dziadka – zm. Ryszarda – zaliczam do:

  • „Dziadka Romantyka”. Zawsze był elegancki, gładko ogolony i wypachniony wodą kolońską dla swojej ukochanej żony. Zakochany tak samo mocno, jak pierwszego dnia, kiedy ją poznał.

Dziadka Rajmunda (partnera mojej mamy) – zaliczam do:

  • „Dziadka Złotej Rączki”. U niego nie ma rzeczy, której nie da się zreperować. Nie kupuje nowej aby zastąpić starą, bo wie, że wszystko można naprawić. Znakami rozpoznawczymi tego typu dziadka są np. kieszenie wypełnione drobiazgami czy ołówek założony za ucho.

Adasia dziadka – zm. Marka – zaliczam do:

  • „Dziadka Kolekcjonera”. Był to m.in. zbieracz kuponów uprawniających do zakupu poszczególnych towarów w promocji. Najważniejszy dla niego był fakt zbierania, a nie przedmioty które gromadził.

W książce znajdziemy dodatkowo strony specjalne, które zawierają informacje o nocnych szafkach Dziadków, typach dziadkowych kapci czy zapachach wody do golenia.

„Dziadkowie od A do Z” to idealna książka do wspólnego czytania przez dziadków i ich ukochane wnuki. Polecam tę pozycję, jak również „Babcie od A do Z” – obie są wyjątkowe. W sam raz na tak uroczyste święto, jakie obchodzą nasi ukochani Seniorzy!

Z okazji Dnia Dziadka wiele radości i zdrowia dla Wszystkich Dziadków!

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.