Jestem dzieckiem książek

„Jestem dzieckiem książek” to poetycka opowieść o niesamowitej mocy słowa zaklętego w książkach. Tytuł kryje 42 bajki i kołysanki, znane na całym świecie. To sprawia, że w książce można odnajdywać ulubione lektury, szukać analogii oraz pretekstów do dalszych rozmów o literaturze. Ilustracje stworzone są na podstawie najważniejszych lektur dla dzieci.

Mała dziewczynka, pochodząca ze świata opowieści, przemierza na tratwie oceany słów i dociera do chłopca, którego zaprasza na wspólną podróż.

Wspólnie przemierzają góry z liter, umykają przed potworem z mrocznych opisów czy chowają się za drzewami, których korę zrobiono z książkowych stron.

Ta książka daje nam przepustkę do świata wyobraźni. Otwiera tajemne przejście do miejsca ukrytego między kartkami, literami, słowami i zdaniami. Wyobraźnia ma granice tam, gdzie ją sami postawimy – wszystko zależy od nas.

„Jestem dzieckiem książek” może również stanowić początek przygody z czytaniem dla najmłodszych, pokazując im magię świata zapisanego na papierze. Młody czytelnik może dać się ponieść wyobraźni i zabrać nas tam, gdzie tworzy się jego własna historia. Bardzo głęboka i wartościowa książeczka godna polecenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.