Moja młodsza siostra

„Moja młodsza siostra” to opowieść o bliskości i relacjach rodzinnych. Jest to książka idealna dla każdego dziecka, które niebawem będzie miało rodzeństwo lub takowe właśnie posiada.

Informacja przyjściu na świat młodszej siostry jest dla Archibalda zaskoczeniem. Do tej pory cała uwaga rodziców była skupiona tylko na nim. Nowa sytuacja budzi w nim ciekawość, wątpliwość, a czasem zazdrość. Najbardziej jednak podoba mu się to, że stanie się starszym bratem.

W książce chłopiec oswaja lęk przed niewiadomą, rysując swoją siostrę, tworząc różne wizje tego, jak ona może wyglądać.

Droga do bycia starszym rodzeństwem jest wyboista, a to dopiero sam jej początek.

Pojawienie się młodszej siostry wywróciło świat Archibalda do góry nogami.

Małe dziecko wymaga wiele uwagi ze strony rodziców.

Nie zmienia to faktu, że serca rodziców mają bardzo dużo miejsca, więc pomieszczą w nich wszystkie swoje dzieci, darząc je identycznym uczuciem.

W dalszej części książeczki Archibald przekonuje się, że posiadanie młodszej siostry przynosi w sumie dużo plusów.

Między rodzeństwem zaczyna się przyjaźń, szczere zainteresowanie, bezinteresowna troska, czułość i potrzeba bliskości.

Publikacja w sam raz dla dzieci, które wkrótce przestaną być jedynakami lub dla tych, które już mają młodsze rodzeństwo. Opowiadanie o pojawieniu się rodzeństwa potraktować można jako emocjonalne przygotowanie starszego dziecka do nowej roli. Warto także przeczytać pierwszą część – „Miłość”, która równie pięknie przedstawia bezwarunkowe matczyne uczucie.