Co mi powiedział tata

„Co mi powiedział tata” – jest to piękna opowieść, która zawiera mnóstwo ważnych pytań skierowanych do taty.

Są one bardzo proste, czasami nawet naiwne ale typowe dla dziecięcego postrzegania świata. To zbiór rad i mądrości, jakimi tata dzieli się ze swoim małym synkiem.

Kilkuletni Archibald stoi z tatą nad brzegiem morza i przygląda się lecącym ptakom. Zafascynowany ich wolnością pyta, czy on również będzie mógł kiedyś odbywać dalekie podróże.

Mały chłopiec ma ogromną ochotę na wielką podróż przez życie, dojrzewanie do samodzielności i pełną obaw wycieczkę przez dorastanie ale strachy szepczą mu do ucha: „A co jeśli …”. Na szczęście tata znajduje wyjście z każdej sytuacji i rozwiewa wszystkie lęki związane z tą wielką podróżą, jaką jest życie. Udziela mu rad na poczucie osamotnienia, na grzęźnięcie w błocie, a nawet na smutek i strach.

Dzięki lekturze, dorosłym łatwiej będzie pomóc dzieciom budować poczucie ich własnej wartości oraz zachęcać do traktowania przeszkód – jako części życiowej podróży, dzięki której możemy wiele się nauczyć.

„Co mi powiedział tata” to przemyślane wskazówki, będące drogowskazami na całe życie, najcenniejszy dar jaki dziecko może od nas dostać, krocząc samodzielnie w dorosłość.

Zachęcam, aby każdy tato przeczytał tę książkę wyraz ze swoją pociechą.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.