Amstrong. Niezwykła mysia wyprawa na księżyc

Może chcesz dowiedzieć się kto jako pierwszy postawił stopę, a może raczej łapkę, na księżycu? „Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na Księżyc” będzie właśnie o tym. Jest to opowieść o marzeniach – które warto realizować, o celach – do których warto dążyć, o istocie wytrwałości i konsekwencji. To iealna lektura dla wszystkich dzieci.

Dowiadujemy się, że wbrew pozorom, to właśnie mały, inteligentny gryzoń był pierwszym ziemianinem, który wylądował na Księżycu w 1955. Czy wiecie, że gdy Neil Armstrong poleciał w kosmos, znalazł tam coś zupełnie nieoczekiwanego? Odkrył malutką flagę wetkniętą w księżycowy grunt. O tak!

Zatem… mysz Armstrong pokaże Ci krok po kroku jak przygotowywała się do wylotu, a także jak darła na księżyc, by udowodnić swoje racje.

Mały naukowiec studiuje książki ludzi, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat Księżyca. Podczas gdy inne myszy interesuje tylko to, że nasz najbliższy naturalny satelita przypomina ser, on planuje kosmiczną podróż, żeby dokładnie poznać przedmiot swych zainteresowań.

Mądra myszka spędza wiele godzin na obserwacjach nieba przez ogromny teleskop, dokonuje nowych pomiarów, aby spełnić swoje plany.

Niespodziewanie znajduje liścik, w którym otrzymuje zaproszenie do Narodowego Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej Instytutu Smithsona. Tam poznaje starą, siwą mysz, która przedstawia jej historię lotnictwa gryzoni.

Zatem nasza bohaterka, metodą prób i błędów, rzetelnie zabiera się za majsterkowanie.

Ambitna działaczka uszyła pierwszy kombinezon kosmonauty, gdzie próby jego testowania mało nie przyprawiły złotej rybki o zawał.

Przeczytamy również o pierwszych, nieudanych próbach zbudowania rakiety z budzika czy wrotki. Dreszczykiem emocji będzie lot próbny z narażeniem życia, a nawet wzniecony pożar!

Na końcu książki znajdziemy informacje o badaniach nad kosmosem i pierwszych lotach. Nie zabraknie tam notatki o Galileuszu, Konstantym Ciołkowskim, Robercie Goddardzie, pierwszych zwierzęcych podróżach, Juriju Gagarinie, Alanie Shepardzie, Neilu Amstrongu.

Warto zwrócić również uwagę na sposób przedstawienia porażek, które zawsze towarzyszą pionierskim odkryciom. Myszy nie poddają się, wyciągają wnioski z niepowodzeń, uczą się i próbują innych rozwiązań.

Historia zapisana w ilustracjach naprawdę może zafascynować i zainspirować. Jest to pozycja, którą warto mieć w swojej biblioteczce, by móc bez ograniczeń zachwycać się cudownymi obrazkami.

One comment