Poszukiwacze na tropie. Piraci

Ahoj wszystkim! Z czym kojarzą Wam się piraci? Ze statkami, morzem, papugami, beczkami, skarbami? Po przeczytaniu całej książki mogę się przyznać, że właśnie tak oni mi się kojarzą, może jeszcze z czarną flagą z białą czaszką… „Poszukiwacze na tropie. Piraci” to zbiór ciekawych informacji, jak również pole do popisu dla bystrzaków, którzy na ilustracjach mogą szukać rozmaitych elementów.

W książeczce pokazane nam będą niezbędne przedmioty na statku, na długie wyprawy w nieznane. Całkiem mądrzy piraci trzymali ładunek na dnie okrętu, aby służył im jako balast i nadawał galeonowi stabilności. Podstawowymi zapasami, bez których nie mogli wyjechać w daleką podróż były m.in. prowiant, woda, rum, mapy, proch czy amunicja.

Armaty przechowywane były wraz z zapasami pod pokładem i w zakamarkach całego statku.

Kiedy piraci wypływali w morze, jedyną rozrywką stawało się dla nich picie wielkich ilości rumu. Spożycie z metalowych kubków było bardzo pomocne w momentach silnego uderzenia fali o burtę…

Okazuje się, że sztormy bywają tak potężne, że nawet najbardziej doświadczeni marynarze nie potrafią utrzymać się na pokładzie. Wypadnięcie za burtę jest bardzo groźne – może zakończyć się nawet śmiercią. Podczas sztormu dochodziło czasem do uszkodzenia statku pirackiego lub jego całkowitego zatonięcia.

Głównym powodem dalekich wycieczek morskich rozbójników była chęć zdobycia złota i klejnotów. Piraci ogromną cześć łupów z obrabowanych statków ukrywali na tylko im znanych wyspach. Natomiast, jeśli rozbójnik został uśmiercony lub uwięziony, wówczas skarb pozostawał ukryty do czasu odnalezienia go przez kogoś, kto miał do niego mapę.

Dziecko nie będzie się nudzić czytając tę książeczkę, ponieważ na każdej ze stron czeka na nie mnóstwo zadań do wykonania. Pozycja jest zdecydowanie godna polecenia dla każdego dziecka, w którym tkwi szaleństwo kapitana statku, jak i każdemu małemu odkrywcy nieznanych lądów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.