Legendy polskie dla dzieci w obrazkach

„Legendy polskie dla dzieci w obrazkach” jest ciekawym pomysłem na to, by w kreatywny sposób przybliżyć maluchom kultowe polskie legendy. To także źródło naszej historii, niesamowitych opowieści i morałów, które wychowują pokolenia dzieci.

W książce można znaleźć siedem najbardziej znanych polskich podań: „Wars i Sawa”, „Piast i Postrzyżyny Ziemowita”, „Książę Popiel i myszy”, „Złota kaczka”, „Bazyliszek”, „Pierniki toruńskie” oraz „Smok Wawelski”.

Na początku książki zamieszczone zostały streszczenia legend, ułatwiające śledzenie wydarzeń na kolejnych stronach, które są rozrysowane bardzo szczegółowo i z dawką dobrego humoru.

Każda legenda pokazuje bieg wydarzeń krok po kroku, jakby w komiksie przedstawionym na dwóch sąsiednich stronach. Każda rozkładówka, lekko i zabawnie wprowadza dziecko w świat polskich legend ale także ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność opowiadania.

Niegdyś historie były przekazywane z ust do ust i skupiały całe rodziny w jednym pomieszczeniu. Wszyscy razem się śmiali, wzruszali i łączyli w bliskości. Obecnie ludzie zapominają o starych dziejach, a co za tym idzie, nasza historyczna tradycja powoli powszednieje, „kruszy się” lub zanika. Zatem warto powrócić do korzeni, razem odkrywać przeszłość i wartości ważne dla każdego człowieka.

„Legendy Polskie dla dzieci w obrazkach” to przemyślana książka do zabawy, nauki, tworzenia bliskości, wspólnych tradycji oraz powrotu do tego, co sprawdzone przez pokolenia rodziców i dzieci.

Uważam, że będzie to świetna rozrywka dla dzieci, które dopiero poznają świat rodzimych legend, jak i dla rodziców, czytających dzieciom.

Numerem jeden u nas w domu jest „Bazyliszek”, po nim „Smok Wawelski”, potem „Złota Kaczka” i cała reszta. Gorąco polecamy!

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.