Wielka księga uczuć

„Wielka księga uczuć” to zbiór zabawnych opowiadań o pani Miłce – nauczycielce do zadań specjalnych, teatralnym pajacyku i grupie przedszkolaków, których nie da się nie lubić. Wspólnie przeżywają przygody i rozwiązują skomplikowane dziecięce sprawy.

„Wielka księga uczuć” to połączenie czterech wydanych wcześniej tytułów: “Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami”, “Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach”, “Horror! czyli skąd się biorą dzieci” (opowiadanie, mające na celu wspomóc rodziców i przygotować dzieci na rodzeństwo) oraz “Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”.

Każdy rozdział poświęcony jest jakiejś emocji, która jest trudna nie tylko dla młodego człowieka. Mówimy tu zarówno o emocjach pozytywnych, takich jak szczęście, radość czy odwaga, jak i o tych trudnych: poczuciu krzywdy, gniewie, zazdrości.

Trzeba tu podkreślić, że autor pisze o emocjach i uczuciach bardzo lekkim, przyswajalnym stylem, który idealnie trafia do dzieci i zmusza je do myślenia oraz prób radzenia sobie z tymi najbardziej kłopotliwymi dla nich sprawami.

Jest to książka, która może być również przydatna dla tych młodych czytelników, którzy mają trudności ze zrozumieniem złożonych ludzkich zachowań. Dzieci często gubią się w świecie emocji. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być „Wielka księga uczuć” – jest wielka nie tylko z nazwy.

Na końcu każdego opowiadania znajdują się praktyczne rady dla dzieci i dorosłych.

To sprawia, że lektura staje się pretekstem do dłuższych rozmów z naszymi pociechami, lepszego wzajemnego poznania, pogłębiania relacji i pomocy w dorastaniu.

Jest to świetna książka, która zachęca do myślenia i dzielenia się uczuciami. Pozwala dzieciom zrozumieć emocje, które nimi targają i z którymi nie zawsze sobie radzą.

Polecam ją każdemu, kto chce pomóc dziecku w prawidłowej interpretacji odczuć, uczuć i w zrozumieniu siebie oraz swoich reakcji. Obowiązkowa w każdym domu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.