Kto wszedł w butach do środka

„Kto wszedł w burtach do środka” to opowiadanie dla przedszkolaków z wątkiem detektywistycznym. Jest to prosta, wciągająca historia, naprawdę angażująca ciekawskie dziecko, któremu nie są straszne tajemnice do rozwiązania.

W przedszkolu „Wronie Gniazdo”, trwają przygotowania do przyjęcia, na które zaproszono również dorosłych. Podłoga lśni czystością, na stole stoi papierowa zastawa, a opiekunka Elin przynosi z samochodu słodkie bułeczki oraz wodę z sokiem. Na dworze pada deszcz, więc rodzice zdejmują w progu ubłocone buty albo zakładają na nie plastikowe ochraniacze.

Nagle okazuje się, że ktoś jednak popełnił tu „prawdziwą zbrodnię” – ubłocił butami świeżo umytą podłogę. Leon i Livia – główni detektywi przedszkola, próbują rozwiązać zagadkę tego bałaganu. Historia trzyma w napięciu do ostaniej kartki…

Uważam, że tego typu książeczki rozwijają wyobraźnię i uczą logicznego myślenia. Książka jest ciekawym pomysłem na wprowadzanie dziecka w świat tajemnic, nierozwiązanych zagadek i konieczności samodzielnego dochodzenia do odpowiedzi na frapujące pytania.

„Kryminały” mają na celu wywoływanie emocji, co jest przecież najważniejszą cechą dobrej opowieści książkowej dla szybko nudzących się monotonią dzieci. Adaś jest nią oczarowany.

P.s. Dodatek od mojego męża: Książeczka jest bardzo ładna i ciekawa, jakkolwiek zbulwersował mnie trochę jeden detal. Mowa jest tam parę razy o dziewczynce, która przyszła na przyjęcie z dwiema mamami. Wiem, że niektórzy są otwarci na nowoczesne rodzaje związków ale ja osobiście nie chcę, aby moje dziecko wychowywało się uważając dwoje partnerów tej samej płci za coś normalnego. W Polsce jeszcze nie jest to aż tak popularne jak na Zachodzie i ja się z tego powodu bardzo cieszę. Ja zawsze powtarzam, jestem tolerancyjny ale pewne rzeczy powinny pozostać za zamkniętymi drzwiami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.