Zasmarkana bajka

„Zasmarkana bajka” to książka „na czasie” w każdym domu przedszkolaka. Porusza ważny temat dziecięcych chorób. Jest napisana dużym poczuciem humoru, opisując w jaki sposób zarazki wywołują infekcje oraz co dzieci powinny robić, by się przed nimi uchronić.

Pan Smarczyński wraz ze swoim wiernym towarzyszem Bakcysiem poszukują nowego domu. Trafiają do nosa Petiego, przedszkolaka, który nie lubi używać chusteczek higienicznych. Urządzają sobie w nim przytulne gniazdko. Okazało się, że jedna dziurka nosa Petiego była już wcześniej zamieszkana przez Panią Smarkannę. Po krótkiej rozmowie z nową sąsiadką, zielony smarek wiedział, że ona stanie się wybranką jego życia. Pan Smarczyński i pani Smarkanna postanowili wspólnie zamieszkać i dzielić lewą dziurkę nosa.

W rodzinie Smarków pojawiły się dzieci, gotowe wywołać zapalenie ucha, płuc, a nawet epidemię w przedszkolu. Mały chłopiec dostał bardzo wysokiej gorączki, wstrząsały nim dreszcze, a nos miał tak zapchany, że musiał oddychać ustami. Całe szczęście, że mama szybko podała chłopcu lek przeciwgorączkowy, a tata zaaplikował spray do noska zakupiony w aptece. Peti w końcu porządnie wydmuchał nos i wtem oto rodzina Smarków wylądowała w koszu na śmieci w użytej chusteczce.

Jeśli chcecie nauczyć dzieci higieny, z pomocą przybywa „Zasmarkana bajka”. Być może historia smarkowej rodziny pomoże dzieciom zaprzyjaźnić się z chusteczką do nosa, myciem rąk po przyjściu do domu czy niewkładaniem brudnych palców do buzi. Jeśli będziecie tego przestrzegać, to bakterie do Was nie przyjdą, to jest absolutne pewne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.