Kupa, czyli przyrodnicza wycieczka na stronę

„Kupa, czyli przyrodnicza wycieczka na stronę” w sposób przystępny i zabawny przekazuje wiedzę naukową. Rewelacyjna książeczka przyrodnicza adresowana przede wszystkim do młodego czytelnika.

Tytuł porusza dość śmierdzący i wstydliwy temat, znany wszelkiemu stworzeniu. Na samym początku możemy zobaczyć przegląd odchodów różnych zwierząt (kształty, wielkość i kolor). Później dowiemy się, że np. wiele zwierząt nie wyobraża sobie życia bez kupy innych istot, ponieważ stanowi ona ich pożywienie, a prehistoryczne odchody to prawdziwa kopalnia wiedzy dla naukowców. Przeczytamy też między innymi po co są odchody, co się z nimi dzieje po „rozstaniu ze stwórcą”, co wpływa na ich kształt, kto robi je w kolorze różowym itp. Kupa to prawdopodobnie najużyteczniejsza rzecz na świecie. Nic dziwnego, że gdy ptak narobi Ci na głowę, uważa się to za zapowiedź szczęścia…

W dalszej części tomiku znajdziemy również ciekawostki, które mogą się przydać dzieciom na lekcjach biologii. Osobiście przyznam, że sama pogłębiłam wiedzę na ten temat.

Każde dziecko ma okres większego zainteresowania koprologią. Zamiast powtarzać „fuj” możemy przeczytać mu tę książkę o kupie – ona jest przezabawna i wcale nie taka obrzydliwa.

Myślę, że tytuł przekona dzieci, które nie interesują się przyrodą, a do tego pozwoli bezkarnie rozmawiać o kupie. Każdy rodzic doświadcza pewnego etapu rozwoju swojego dziecka, kiedy puszczanie bąków, kupy i pupy są dla niego numerem jeden. Na szczęście my mamy ten temat już jest za sobą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.