Mama miała operację

„Mama miała operację” to historia dziewczynki, która obserwuje walkę z rakiem ukochanej osoby. Pokazuje też w jaki sposób przejść przez terapię antyrakową z podniesionym czołem i bez załamywania rąk.

To niezwykła książka, która wyjaśnia najmłodszym czytelnikom na czym polega choroba, czym jest nowotwór, proces jego leczenia oraz jak przetrwać rodzinny kryzys.

Jest to historia dziewczynki, która dowiaduje się, że jej mama jest ciężko chora i będzie musiała poddać się leczeniu. Bohaterka jest świadkiem jak jej mamusia poddaje się chemioterapii, w skutek czego często wymiotuje. Widzi jak wygląda jej amputowana pierś, obserwuje wypadanie włosów czy wybór zakupionej peruki.

Książka ma duże znaczenie dla osób borykających się z nowotworem w rodzinie. Rodzice często unikają rozmów z dziećmi na temat choroby członka rodziny, sądząc, że w ten sposób je chronią. Tymczasem niewiedza jest dla dziecka gorsza, niż nawet najtrudniejsza informacja. To właśnie niepewność potrafi być najbardziej negatywna w skutkach, wywołuje lęk i wszelkie niepewne obawy. Ta wartościowa lektura może być punktem wyjścia do rozmów z dziećmi o ciężkich chorobach.

Cieszę się, że coraz śmielej porusza się tematykę mammografii i raka piersi, ponieważ sprzyja to profilaktyce i wczesnemu wykrywaniu chorób nowotworowych, a co za tym idzie dalszemu leczeniu i ratowaniu ludzkiego życia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.