Bezpieczne dzieciaki

Nasze dzieci będą tylko wtedy bezpieczne, gdy poznają ważne zasady, jakie przedstawi im książka pt. „Bezpieczne dzieciaki”. Piękne rysunki, kolorowe strony i rymowane pismo pomogą maluchom zrozumieć najważniejsze zasady zachowania się w każdym miejscu.

Na początku książki mamy wypisane na czerwono najważniejsze zasady bezpieczeństwa, których każdy powinien przestrzegać. Dodatkowo w tekście te same zasady zostały wyróżnione pogrubionym pismem.

Tematem przewodnim w książce jest bezpieczeństwo, którego dzieci uczą się poprzez zabawę. Poznajemy przygody wesołej rodzinki Bystrzaków, a dzięki nim nasze maluchy łatwo i przyjemnie przyswoją sobie wiedzę na temat możliwości radzenia sobie z trudnościami.

Opisy zasad i dialogi odpowiedzialnej rodziny napisane są w bardzo ciekawy sposób. Wraz z nimi odwiedzimy miasto, wesoło spędzimy czas nad wodą, pojedziemy do lasu i w góry, a także poserfujemy w internecie.

My na codzień pokonujemy ruchliwe ulice, żeby dość do przedszkola. Uczę Adasia, aby ustawił się przy przejściu dla pieszych w bezpiecznej odlegości od ulicy, rozejrzał się, a następnie przeszedł ze mną na druga stronę. Dla umilenia długiej podróży do szkoły, Adaś porusza się rowerkiem, oczywiście z kaskiem na głowie. Ja zaś podążam za nim żwawym krokiem.

Relaks nad wodą w upalny dzień będzie znacznie przyjemniejszy jeśli będziemy pamiętać o kilku zasadach. Nie wolno wskakiwać do nieznanej wody, ponieważ nie znamy jej głębokości, inaczej mogłoby się to skończyć złamaniem kręgosłupa lub uderzeniem w głowę. Najlepiej pływać w miejscach oznaczonych żółtymi bojami pod czujnym okiem ratownika. Kąpieliska zawsze oznaczone są flagami; biała oznacza, że kąpiel jest dozwolona, a czerwona – wzbroniona. Warto nasmarować się kremem ochronnym z filtrem UV, założyć czapeczkę i okulary przeciwsłoneczne.

W kolejnym rozdziale zostaniemy pouczeni jak bezpiecznie korzystać z telewizji. Najlepiej wybierać mądre i pożyteczne programy. Toteż każdy kanał telewizyjny ma swój symbol, np. zielona buźka oznacza, że jest dozwolony dla najmłodszych, a symbol siódemki wyznacza granice wieku, od jakiego dzieci mogą je oglądać. Natomiast czerwony kluczy oznacza, że są to programy wyłącznie dla dorosłych.

Przyszła kolej na komputer, a w nim największe zagrożenia. Ważne jest, aby w sieci nie udzielać danych osobowych, a najlepiej posługiwać się wyłącznie pseudonimem.

Naszą rodzinę najbardziej odpręża kontakt z naturą. Wygodne obuwie, stosowny ubiór i duża dawka dobrego humoru na pewno umilą dzień. W lesie należy zachować się cicho, aby nie zakłócać spokoju leśnym zwierzątkom. Śmieci należy zabierać ze sobą, nie pozostawiając w lesie niczego po sobie.

Ostatni dział poświęcony jest bezpieczeństwu w górach. Aby po nich podróżować należy rozsądnie trzymać się wyznaczonych szlaków. Na wycieczce przydatne będą mapy, przewodniki, kompas, apteczka i pożywienie. Książeczka pomaga wybrać trasy turystyczne właściwe dla naszego stopnia wytrwałości. Kolor czarny oznacza drogę najszybszą ale i najtrudniejszą, często nawet bez ciekawych miejsc. Kolor czerwony oznacza trasę główną, prowadzoną przez najważniejsze punkty górskie.

Cały ten zbiór najważniejszych zasad bezpieczeństwa pomoże naszym pociechom przygotować się do życia we współczesnym świecie. Tekst utrzymany jest w zabawnej tonacji, co sprawia, że czyta się go naprawę szybko i przyjemnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.