Rafa koralowa

„Rafa koralowa” to cud natury, olbrzymi ekosystem i schronienie dla licznych gatunków stworzeń. Dzisiaj prezentuję Wam zjawiskową książkę, która wprowadzi dzieci w podwodne życie morskiej głębiny, nieustannie tętniącej życiem.

Czytając „Rafę koralową” poznajemy żółwie morskie wykluwające się na ciepłym piasku plaży. Małe gady przechodzą najtrudniejszą próbę w swoim życiu, musząc szybko dotrzeć do wody, tak aby nie zostać pożarte przez mewy czy kraby.

Dalej widzimy dokładną budowę koralowców, ich tryb życia czy powstawanie kolonii.

Wewnątrz „Rafy koralowej” odkrywamy Mapę Skarbów, na której to znajduje się rozmieszczenie raf koralowych na kuli ziemskiej oraz plamy śmieci, które pustoszą ekosystemy wód słonowodnych.

W morzach i oceanach znajdują się tony odpadów, które niszczą przyrodę i przyczyniają się do wymierania kolejnych gatunków roślin i zwierząt. Młodzi czytelnicy muszą się zastanowić w jaki sposób można pomóc rafie koralowej.

Pokazane są tutaj sposoby na szybkie i niedrogie stworzenie makiety podwodnego świata, ciekawe sposoby na wykorzystanie zużytych przedmiotów oraz nadanie im nowego życia. Poznajemy też pomysły na ozdobienie własnego akwarium przy użyciu surowców wtórnych, czy stworzenie własnych, malutkich żółwików. To wpływa na dziecięcą wyobraźnię oraz zajmie dzieci na długi czas przy pracach plastycznych.

Książka pobudza zainteresowanie światem, ćwiczy spostrzegawczość i uczy kreatywności. Pobudza też zainteresowanie światem oraz zachęca do poznania przeróżnych i tajemniczych mieszkańców rafy. „Rafa koralowa” rozwija wiedzę na temat jej ochrony, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.