Wielka Księga Robali

„Wielka Księga Robali” to przewodnik, który w prosty sposób przybliża maluchom fascynujący świat owadów. Książka wspiera rozwój dziecka, szczególnie pod względem edukacji leśnej, jak i pozwala najmłodszym odkrywać biologiczną różnorodność Naszej planety.

Lektura w ciekawy i pięknie zilustrowany sposób podaje wiedzę na temat świata chrząszczy, wijów, pająków czy zwykłych much. Nie zanudzi malucha natłokiem informacji, za to w przystępny sposób przedstawia charakterystykę różnych grup owadów.

Na niektórych kartach książki, pomiędzy czytaniem ciekawostek, można znaleźć zagadki. Na przykład należy wskazać, gdzie ukrył się wspomniany insekt – dla dzieci wyszukiwanie ich będzie niemałą frajdą.

Z książki dowiadujemy się co nieco o dzieciństwie robali, ich specyficznych cechach i możliwościach. Zapoznamy się ze stworzonkami, które można spotkać w domu, w ogrodzie czy wodzie, co z kolei ułatwia dzieciom ich odnalezienie i obserwację. Zaś na koniec, nasz młody odkrywca, może zrobić własnoręczny bufet dla motyli, stołówkę dla gąsienic, hotel dla pszczół, czy kemping dla owadów.

„Wielka księga robali” spełni się zarówno w roli edukacyjnej jak i rozrywkowej. Wprowadzi dziecko w świat, który je otacza. Pozwoli poznać nazwy najpopularniejszych owadów, robaków oraz przekaże najpopularniejsze informacje na ich temat. Porcja wiedzy jest idealnie dopasowana zarówno do przedszkolaków, jak i starszych dzieci.

Od przeczytania tej książki nasze spacery nabrały nowego wymiaru – teraz uważnie się rozglądamy, gonimy za motylami, latającymi żukami, zaglądamy pod kamienie, pieńki drzew i zawsze mamy przy sobie zestaw małego odkrywcy (gadżet sprezentowany na 3 urodziny od bliskich znajomych).

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.