Pojazdy CO2

„Pojazdy CO2” jest to przewodnik na temat dwutlenku węgla emitowanego nie tylko przez pojazdy, ale także ludzi albo zwierzęta. CO2 jest to symbol chemiczny dwutlenku węgla, którego nie da się dostrzec gołym okiem.

W książeczce oprócz zadziwiających maszyn pojawiła się kwestia emisji dwutlenku węgla i jego wpływu na otoczenie.

Prezentację otwiera człowiek, który maszerując na dystansie 1 km wydycha 10 gramów dwutlenku węgla do atmosfery. W dalszej kolejności zapoznajemy się z motocyklem, helikopterem, lokomotywą parową, aż po olbrzymi starek pasażerski.

Okazuje się, według informacji w książce, że samochód osobowy wypuszcza do atmosfery znacznie więcej CO2, niż pociąg czy autobus.

Lektura pozwala w prosty i jednocześnie atrakcyjny sposób uzmysłowić sobie wielkość emisji CO2. Obok zabawy otrzymujemy konkretną dawkę wiedzy, która w czasach globalnego ocieplenia staje się bardzo przydatna. Myślę, że książeczka zachęci dzieci do zainteresowania się tematem zanieczyszczenia środowiska, bez nachalnego moralizowania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.