Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice

Nasza perełka – książka, która niedawno zagościła w Bibliotece Malucha – w sam raz pasuje na dzisiejszy Dzień Kobiet. „Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice” to tytuł popularno-naukowy, opisujący skrócone wersje biografii najciekawszych pań w światowej historii.

Przedstawiono tu 35 inspirujących bohaterek, a opowieściom o nich towarzyszą fascynujące ciekawostki, dotyczące różnych krajów i dziedzin. Opisano tu bohaterki nadzwyczajne i utalentowane – widzące jasny cel, do którego wytrwale dążyły. Doskonale wiedziały czego chciały i pokazywały światu, że można to osiągnąć – mimo wszystko, a czasem i wbrew wszystkiemu. Te kobiety wiele dzieło, za to jedno łączyło – dla nich słowo „niemożliwe” nie istniało!

Każdy rozdział to chronologicznie ułożony portret jednej kobiety wraz z dodatkowymi postaciami pobocznymi, które działały (lub ciągle działają) w pobliskiej dziedzinie, zrobiły lub osiągnęły coś podobnego. Obok rysunków twarzy znajdują się też liczne ilustracje ukazujące postacie w różnych ujęciach czy sytuacjach. Dzięki temu można wyobrazić sobie ich codzienność oraz np. warunki w jakich dokonywały swoich odkryć.

Fajne jest też to, że sporej części biografii towarzyszy kontekst rodzinno-życiowy, a więc dowiemy się z niej nie tylko o zawodzie i osiągnięciach, ale też pogłębimy wiedzę z zakresu życia prywatnego.

Książka polecana wszystkim poszukującym wzorca inspiracji zawodowej, autorytetu, motywatorki czy osób zmartwionych perspektywą przyszłości. Lektura dla starszych i młodszych, bez względu na płeć, jest obowiązkowa na pułkach w każdym domu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.