999 kijanek

W przedszkolu, do którego uczęszcza Adaś, dzieci obserwują życie żab od jajeczek, przez kijanki, prawie do powstania dorosłych osobników. U nas w domu również założyliśmy tymczasową hodowlę kijanek, gdzie obserwujemy ich rozwój oraz codzienne zachowanie. Tutaj możecie zobaczyć krótki filmik naszych nowych domowników.

„999 kijanek” to ciepła, mądra i zabawna opowieść o mieszkającej w sadzawce, sympatycznej rodzince żabek.

W malutkim oczku wodnym, z żabich jajeczek, wykluwa się mnóstwo kijanek. Ku wielkiej radości ich rodziców, maleńkie początkowo istoty, szybko przepoczwarzają się na młode, silne żabki. Okazuje się, że jest ich tak dużo, że w stawku zaczyna się robić za ciasno. Mama i tata podejmują decyzje o przeprowadzce.

Żabia rodzina przemierza trawę w poszukiwaniu nowego domu. Jak to bywa z dziećmi w podróży, zmęczone małe żabki dają się rodzicom nieźle we znaki. Ciągle słychać ich grymasy, jak nie chcą pić, to jeść, ciągle pytają, kiedy będą na miejscu… Rodzice dwoją się i troją, żeby bezpiecznie przetransportować wszystkie swoje dzieci do celu.

Podczas wędrówki rodzinka mija głodnego węża, jednak najgorsze ma dopiero nadejść. Oto pojawia się wielki cień, o kształcie groźnego ptaszyska. Jastrząb łapie w szpony tatę żabę. Mama niewiele myśląc łapie się za udko taty. Zaś za nią pojedynczo cały sznur prawie tysiąca żabek myśląc, że wreszcie nadarza im się okazja do świetnej zabawy, podczas tej nieco nudnej już podróży.

W końcu sam jastrząb też ma dość ciągnięcia za sobą tego ciężaru, po czym wypuszcza ze szponów swój łup. Żabia rodzina wpadła przypadkiem wprost do wody. Na ich szczęście był to wielki, piękny staw, w którym bez problemu wszyscy się pomieścili.

„999 kijanek” jest to prosta, ciekawa, trzymająca w napięciu opowieść ale jednocześnie bardzo wciągająca i interesująca historia o niebezpiecznej podróży oraz o tym, że rodzina powinna zawsze się wspierać.

W książeczce przedstawiony jest bardzo ważny przekaz, a mianowicie, by nie zostawiać nikogo w potrzebie oraz, że rodzina powinna trzymać się razem podczas pokonywania codziennych problemów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.