Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w muzeum

„Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w muzeum” ukazuje najmłodszym czytelnikom wielkie bogactwo, jakie możemy odkryć w parkach etnograficznych.

Kilkuletniego, niezwykle żywiołowego Kacpra, poznaliśmy w poprzedniej części „Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w operze„. Tym razem bohater postanowił odkryć sekrety muzeum i wpada na pomysł poszukiwania skarbów. Jego tata rozrysowuje mapę z punktami, które muszą odwiedzić, aby na końcu podróży odnaleźć pirackie kosztowności.

Tytułowy maluch czym prędzej, wraz z rodzicami, wyrusza na wyprawę tajemniczym szlakiem. Rozpoczyna się wielka wędrówka, pełna odkryć, przygód i nowych znajomości.

Wspólnie z nim czytelnik poznaje muzeum paleontologiczne, w którym spotyka, nowego przyjaciela – małego tyranozaura Tadzia, z którym bohater spędza dalsze przygody. Wspólnie wędrują do galerii sztuki, muzeum lotnictwa, kolejnictwa, techniki, morskiego, czy archeologicznego.

Chłopiec, w każdym z tych miejsc, znajduje jakieś skarby, jest zachwycony tym, co widzi. Dzięki bujnej wyobraźni, w każdym z muzeów, przeżywa wspaniałe przygody – spotyka prehistoryczne stwory, lata w przestworzach, czy wyrusza na morską żeglugę.

„Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w muzeum” to książka, która wciąga czytelnika do ciekawej rozrywki. Bawi, zaskakuje, a jednocześnie angażuje umysł i emocje. Myślę, że lektura może wzbudzić ciekawość najmłodszych, pozostawiając duże pole do działania i poszukiwania informacji na dany temat. Sama wyprawa do prawdziwego muzeum może być wspaniałą przygodą, dostarczyć niezapomnianych wrażeń i otworzyć drzwi do podróży w nieznane.