Święta dzieci z dachów

Autor: Marten Sanden
Wydawnictwo: Zakamarki
Liczba stron: 100
Wiek: 7+
Moja Ocena: 4+/5

„Święta dzieci z dachów” to klimatyczna i pełna tajemnic, ilustrowana opowieść w 24 rozdziałach, do czytania w każdy grudniowy wieczór, aż do Wigilii.

Troje dzieci ucieka z domu dziecka, by odszukać tatę jednej z dziewczynek. Najstarsza z nich – Mago – napisała list do ojca, że będzie czekać na dworcu centralnym w Sztokholmie.

Dzieci błąkające się po stacji kolejowej spotykają bezdomnego, brodatego mężczyznę ze skrzypkami, który zapomniał, kim jest. Okazuje się, że dokładnie rok temu stracił pamięć i zapomniał całe swoje życie.

Najmłodszy z dzieci, chłopiec o imieniu Issa, dostrzega instrument żebraka i zaczyna na nim grać. Piękna melodia zatrzymuje przechodniów. Ludzie z chęcią wrzucają pieniądze, ponieważ tak bardzo są zachwyceni grą małego muzyka. Chłopiec przekazuje pieniądze bezdomnemu, ale Niklasson nie chce ich przyjąć.

Całemu zdarzeniu przygląda się obca dziewczynka w kaszkiecie – Pirania, dziecko z dachów. Zabiera całą trójkę do dziwnej, opuszczonej wieży i wyjaśnia, że chłopiec Issa jest potrzebny, by pomógł odszukać tożsamość bezdomnego starca. Ten wyjątkowy chłopiec zawsze wiedział i czuł rzeczy, o których nie wiedział nikt inny. Jego przybycia oczekiwano od dawna.

Pirania daje trójce uciekinierów schronienie i przedstawia im pozostałe dzieci z dachów. Stella, Issa i Mago zupełnie nie spodziewają się tego, że przeżyją niezwykłą przygodę, pełną magii i dobra.

W ten oto sposób rozpoczyna się pełna emocji akcja pomocy dla bezdomnego Niklassona. Dzieci z dachów przeżyją pełno niesamowitych przygód, owianych nutką tajemnicy i niepewności.

„Święta dzieci z dachów” to niezwykle ciepła i pouczająca historia z pięknymi i nastrojowymi ilustracjami, wprowadzającymi w świąteczny czas. Publikacja przedstawia świat widziany oczami dziecka, porusza wiele trudnych emocji i tematów, takich jak życie w niepełnej rodzinie, czy tęsknota za rodzicem. Dzięki tej opowieści najmłodsi mogą dostrzec, jak ważna jest rodzina i dom, w którym spędzają święta. Uważam, że ta książka z pewnością będzie dobrym wstępem do rozmów na trudniejsze tematy. Pozwoli uświadomić nam, że na świecie nie wszędzie jest kolorowo i warto doceniać to, co się ma. Gorąco polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.