Boże Narodzenie z ciotką Józefiną

Autor: Michael Engler
Wydawnictwo: Esteri
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja Ocena: 3+/5

„Boże Narodzenie z ciotką Józefiną” to nastrojowa i pełna uroku opowieść o ubogich myszkach, które wyczekują przyjazdu bogatej krewnej na święta.

Tuż przed Gwiazdką rodzina Myszowskich dostała zaskakujący list, którego nadawcą była ciotka Józefina.

Nie jest to zwykła krewna, tylko gwiazda estradowa, występująca w najsłynniejszych salach koncertowych całego świata, bardzo znana w mysim świecie. Ciotka od lat mieszka w Ameryce i w korespondencji zapowiada swój przyjazd na święta Bożego Narodzenia.

Na wieść o zaskakującej wizycie Myszowscy wpadli w popłoch, nie mając pojęcia, jak ugościć bardzo kapryśną i przywykłą do luksusów gwiazdę. Rodzina myszek nie ma pieniędzy na wystawne świętowanie. U nich Gwiazdka zawsze była skromna, bez pięknej choinki, czy suto zastawionego stołu.

Maluchy Kacper i Felka, widząc, jak rodzice przeżywają niespodziewaną sytuację, obmyślają plan. Na następny dzień biorą swoje liche oszczędności i zaczynają chodzić po okolicznych sklepikach w poszukiwaniu jakichkolwiek rzeczy, które chociaż trochę pomogą zadbać o prawdziwie świąteczną atmosferę.

Rodzeństwo chodząc od sklepu do sklepu, zostają obdarowane hojnie świątecznymi podarunkami. Maluchy otrzymują od sprzedawców za darmo najpiękniejszą choinkę, pyszne smakołyki, bombki choinkowe i sanki. Okazuje się, że to nie świąteczna chęć pomagania innym skłania sklepikarzy do pomocy, ale wieść o wizycie sławnego gościa. Wszystko to, co dzieci chciały kupić, nie mając nawet wystarczająco pieniędzy na jedną rzecz, stało się prezentem. Jedynie co dzieci miałam zrobić, to przekazać najgorętsze pozdrowienia dla ciotki Józefiny od każdego ze sprzedawców.

W wigilijny poranek rodzina Myszowskich i spora część mieszkańców miasteczka (szczególnie sklepikarzy) zbierają się w porcie, w oczekiwaniu na słynną gwiazdę. Ciotka Józefina jednak się nie pojawia, a zgromadzeni sprzedawcy zaczynają złościć się na Myszkowskich, myśląc, że może wymyślili całe zajście.

Po raz kolejny Kacper i Felka ratują sytuację i zapraszają niezadowolonych mieszkańców do siebie na Święta. Każdy z zaproszonych gości odczytuje list od Józefiny, który udowadniał jej plan przyjazdu i zapomina o wcześniejszych oskarżeniach. Świąteczny i serdeczny nastrój, jaki panował u Myszkowskich, spowodował, że każdy, kto u nich się znajdował, cieszył się, jak to przystało na Boże Narodzenie.

„Boże Narodzenie z ciotką Józefiną” to pełna magicznego uroku historia z uroczymi ilustracjami, wypełnionymi najróżniejszymi detalami, opowiadająca o rodzinnych więzach, pokonywaniu trudności i radości dzielenia się z innymi.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.