Idą Święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie

“Idą Święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie” to książka niewymagająca recenzji, ponieważ cała treść zawarta jest już w tytule. Ten post jest więc najkrótszy, jaki kiedykolwiek napisałam. To wszystko! Dziękuję, Wesołych Świąt i do zobaczenia wkrótce!

Haha, to tylko taki mały dowcip. Książka jest ciut bardziej treściwa – konkretnie ma 125 stron poświęconych całej masie ciekawostek związanych ze Świętami. Jest to polska pozycja z 2019 roku, zawierająca 38 różnych tematów.

Opowieść zaczyna się od początków religii chrześcijańskiej (narodzin Jezusa), jednak bardziej skupia się na elementach kulturowych z różnych miejsc na Ziemi.

Porównamy polskie zwyczaje ich odpowiednikami lub zamiennikami z całego świata, dowiemy się, w jakim kraju świętuje się w restauracjach fast food, skąd tak naprawę pochodzi Mikołaj (wcale nie z Laponii), dlaczego Boże Narodzenie obchodzone jest 25 grudnia, poznamy zwyczaje noworoczne z różnych zakątków na świecie, czy dowiemy się, gdzie 22 grudnia ludzie ślęczą po 5 godzin przed telewizorami, mając nadzieję na wygranie milionów.

Dzięki tej książce nie tylko wprowadzimy się w nastrój Wigilijny, ale też poznamy wiele mało znanych faktów i zwyczajów. Przypomnimy sobie, że Święta to nie tylko szał zakupów i stoły obładowane jedzeniem, tylko zwyczaje, kultura, tradycja, rodzina i świętowanie narodzin Jezusa.

Bardzo ładna książka dla dzieci powyżej czwartego roku życia.