Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci

„Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci” to książka, która ma poprzez wesołą zabawę wspierać rozwój wymowy dziecka, a także jest nieocenioną pomocą dla dzieci z problemami artykulacyjnymi.

Książeczka zawiera w sobie ćwiczenia języka, które zmieniają się zabawę. Dzieci z problemami wymowy często niechętnie trenują język, obawiając się porażki. Przygody muchy Fefe sprawiają, że dziecko zapomina o zadaniach logopedycznych i chętnie je wykonuje, mając przy tym wiele radości.

Muchę Fefe poznaliśmy jakiś czas temu. Prowadzi ona bowiem bardzo ciekawe życie. Gasi pożary, biega w maratonach, śpiewa w operze, lata szybciej od samolotów, jeździ zarówno samochodem, jak i na psie, a w dodatku ma adoratora, z którym chodzi na randki do kina. Opowiadając o swych przygodach, Fefe zaprasza dzieci do zabaw, które jednocześnie są świetnymi zadaniami.

Ćwiczenia zawarte w książce są na tyle nieskomplikowane, aby dziecko poradziło sobie z nimi i odnosiło sukcesy, rozwijając przy tym wymowę, wyobraźnię i kreatywność. Dodatkowo czas spędzony przy wspólnej lekturze przygód Fefe niesie dużo radości również rodzicom.

Książeczka zawiera instrukcje dla dziecka i rodzica, co do konkretnych zadań – nieskomplikowanych, dynamicznych, zabawnych i przyjemnych.

„Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci” to pozycja, która została stworzona z myślą o ćwiczeniu sprawności aparatu artykulacyjnego dziecka. Jest ona ciekawa, pożyteczna, wielofunkcyjna i co najważniejsze, uwielbiana przez dzieci. Ilustracje utrzymane są w konwencji historyjek o Fefe, pełne ruchu, żartobliwe i figlarne. Myślę, że książka świetnie sprawdzi się do ćwiczeń dla logopedów, ale także dla rodziców, ponieważ zadania objaśnione są klarownie i łatwo je wykonywać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.