Jak to działa? Kosmos

“Jak to działa? Kosmos” to książka, która opisuje zagadnienia dotyczące… bakterii. Żartuję! Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, poruszona tematyka skupia się raczej na skali makro, nie mikro. Mowa tu o planetach, gwiazdach, księżycach oraz całych galaktykach. Jak zbudowany jest Wszechświat, czym jest Układ Słoneczny? Te i inne zagadnienia zostaną poruszone w trzymanym przeze mnie tytule.

Lektura pisana jest lekkim językiem i zawiera zabawne obrazki. Wiele tematów poruszanych jest przez kilka rozdziałów, dzięki czemu możemy poszerzyć i lepiej zrozumieć różne zagadnienia. Ogólnie książka jest wciągająca, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych (którzy nie chcą odpowiadać na pytania dzieci: “nie wiem”).

Czytając książkę, naszą uwagę przyciągają ciekawe ilustracje, zrobione w prostym, ale fajnym stylu. Mnie podoba się humor dodany do obrazków jak choćby rozmowa dwóch astronautów: Astronauta 1: “Fajny teleskop! Twój?” Astronauta 2: “Nie, Hubble’a…”

Przewracając strony, naszym oczom ukazują się tematy takie jak: różnego rodzaju urządzenia używane w astronomii, układ gwiazd czy Księżyca, Słońce i planety Układu Słonecznego. Dowiemy się paru ciekawostek o Jowiszu, meteorytach, czy planetach karłowatych. Dla mnie ciekawym faktem okazało się to, że Pluton, podobnie jak całkiem sporo innych obiektów, krąży wokół Słońca, ale mało się o nich mówi. Dalej dowiadujemy się innych faktów o Wszechświecie, Drodze Mlecznej, mgławicach, czarnych dziurach, odkrywaniu nowych planet i najciekawsze: czy istnieje życie poza ziemią…

“Jak to działa? Kosmos” ogólnie jest bardzo fajna. Myślę, że poleciłbym ją dzieciom powyżej 6 lat, ze względu na ciut większą ilość tekstu, niż pozwoliłaby na to cierpliwość naszego prawie już pięciolatka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.