Przepraszam, czy jesteś czarownicą?

Autor: Emily Horn
Wydawnictwo: Muchumor
Liczba stron: 25
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4-/5

„Przepraszam, czy jesteś czarownicą?” to krótka historia pewnego kota, który bardzo chciałby mieć kogoś bliskiego.

Młodzi odbiorcy poznają małego, bezpańskiego kotka o imieniu Hubert. Mieszka na ulicy i nie ma za wielu przyjaciół. Czuje się bardzo samotny. Marzy o tym, by ktoś go przytulił, polubił, zaopiekował się nim.

Jego jedyną rozrywką stało się przesiadywanie w publicznej bibliotece, gdzie zasiadł w kącie i czytał książki. Pewnego dnia Hubert dowiaduje się z „Encyklopedii czarownic”, że lubią one czarne koty. Czytając dalej, dowiedział się też jak taką znaleźć. Czarownica nosi skarpety w paski i szpiczasty kapelusz. Lata na miotle i posiada duży kocioł, w którym waży magiczne eliksiry. Nie myśląc dużej, opuścił gmach budynku w poszukiwaniu jednej z nich.

Hubert zaczepia tych, którzy spełniają kryteria bycia czarownicą. Na swojej drodze napotyka dziewczynkę w pasiastych skarpetach, ale ona na widok czarnego kot ucieka. Chwilę potem Hubert zauważa, że ktoś zamiata bruk miotłą, ale był to tylko sprzątacz ulic. Kociak nie poddaje się i nagle dostrzega przez okno kobietę, która gotowała coś w czarnym kotle, ale niestety i tym razem, nie miał szczęścia.

Zrezygnowany wraca do biblioteki. Siada przed regałem z książkami i zaczyna czytać. Nagle sześć małych dziewczynek ubranych tak, jak wyczytał z encyklopedii, podbiegło do niego. Zachwycone kociakiem, tuliły go, głaskały i przekazywały sobie na ręce.

Jak się okazało, dziewczynki są uczennicami ze szkoły czarownic. Hubert był nimi oczarowany, a one zaproponowały, że może zamieszkać u nich w szkole.

„Przepraszam, czy jesteś czarownicą?” opowiada o tym, że przyjaźń można znaleźć tam, gdzie się tego zupełnie nie spodziewamy. Dlatego zawsze warto szukać i nie poddawać się, nawet kiedy poszukiwania nie dają żadnych efektów. Dokładnie tak, jak wydarzyło się w przypadku Huberta.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.