Wszystko we Wszechświecie jest zbudowane z zaledwie 118 pierwiastków chemicznych, a każdy z nich znalazł swoje miejsce w tablicy zwanej układem okresowym. „Pierwiastki wokół nas. Książka z okienkami” to niezwykle kolorowa i bogata w informacje pozycja, która zabierze czytelnika, aby poznał pierwiastki.

Na wstępie młodzi odbiorcy dowiedzą się, kim był Dmitrij Mendelejew. Jego wizerunek będzie towarzyszył dzieciom podczas wędrówki przez kolejne strony książki.

W dalszej części przestawiony jest układ okresowy pierwiastków. Dowiemy się tutaj, czym jest i jak z niego korzystać. Poznamy ciała stałe, ciecze, gazy, pierwiastki ukryte, huczące, a także promieniotwórcze.

Trudne treści są tu przedstawione w prostej formie. Wiedza jest podana w bardzo przystępny, a do tego ciekawy sposób.

Nasz synek bardzo chętnie chłonie wiedzę o pierwiastkach i potrafi wyliczyć około 35 od samego początku. Dodam, że długo zajęło mi znalezienie odpowiednich materiałów, żeby zobrazować Adasiowi, o co chodzi w układzie pierwiastkowym. Teraz kiedy patrzy na wszystkie pierwiastki, do których załączone są obrazki, łatwiej je zapamiętuje. To taka nauka przez zabawę.


Jako że sprawdza się to w naszym domu, chcę się z Wami podzielić plakatem, nad którym razem z mężem się napracowaliśmy, tłumacząc go z języka angielskiego. Można go ściągnąć i wydrukować tutaj. Dajcie znać, jak u Was sprawdza się „Obrazkowy układ pierwiastków”.
Kliknij poniższy obrazek, aby ściągnąć „Układ okresowy pierwiastków z obrazkami”, który przetłumaczyłam z języka angielskiego:Angielski oryginał można znaleźć tutaj: https://elements.wlonk.com/
„Pierwiastki wokół nas. Książka z okienkami” może zainteresować dzieci, które rozpoczynają przygodę z lekcją przyrody / chemii. Myślę, że pozycja może stać się ciekawym powtórzeniem, czy podsumowaniem i spodobać się starszym dzieciom. Ponadto uważam także, że lektura świetnie sprawdzi się wśród dzieci młodszych, które chcemy zainteresować tematem. Gorąco polecam.