Mogę być w waszej paczce?

Autor: John Kelly
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4+/5

„Mogę być w waszej paczce?” to krótka, ale wartościowo napisana historia o przyjaźni, akceptacji i byciu sobą.

Bohaterem opowieści jest kaczorek, który marzy, by mieć wielu przyjaciół. Dlatego też wpada na pomysł, aby przyłączyć się do jakiejś paczki.

Przebiera się za lwa, węża albo słonia, żeby im się przypodobać. Niestety za każdym razem jego wniosek o przyjęcie zostaje odrzucony. Lew nie chce przyjąć kaczorka, ponieważ nie potrafi ryczeć. Wąż również odrzuca propozycję przyjęcia do paczki, ponieważ ma on nogi oraz skrzydła, a do tego nie potrafi syczeć. Kaczorek nie ma również zbyt dobrej pamięci ani trąby, więc nie zostaje przyjęty przez słonia. Smutny z powodu kolejnego odrzucenia odchodzi.

Niestety, nie udaje się mu dostać do żadnej z wymienionych paczek. Nie chciał się jednak poddać, więc wpadł na genialny pomysł, aby… być sobą. Postanowił założyć swój klub – „Klub Kaczki”. Do jego paczki próbowały dołączyć przeróżne zwierzęta. Klub kaczorka stał się popularny i uwielbiany przez innych, a nazwa „Klub Kaczki” zmieniona została na „Nasz Klub”.

„Mogę być w waszej paczce?” to pełna humoru i przezabawnych sytuacji książeczka dla dzieci. Podnosi również niezwykle ważne wartości, takie jak chociażby przyjaźń czy lojalność. Książka uczy tego, że nie warto zmieniać się dla innych, a najważniejsze to pozostać sobą. Ponadto może stać się pretekstem do rozmowy na temat różnic między ludźmi a przede wszystkim na temat tolerancji. Myślę, że warto po nią sięgnąć – każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.