Kropka i kreska

Autor: Véronique Cauchy
Wydawnictwo: Kropka
Liczba stron: 28
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Kropka i kreska” to prosta i urocza opowieść o tolerancji, przyjaźni, świetnej zabawie i lepszym świecie, o który zawsze warto walczyć.

Pewnego dnia czarna kropka spotkała białą kreskę. Od razu przypadły sobie do gustu i rozpoczęły świetną zabawę. Wspólnie stworzyły huśtawkę, ślimaka, śmigło, a nawet banjo.

Zabawa okazała się jeszcze lepsza, gdy dołączyły do nich inne zaprzyjaźnione kropki i kreski z dalekich krain. Jedne były stare, inne młode, a niektóre różniły się rozmiarami. Było ich całe mnóstwo. Wszystkie bardzo szybko doszły do wniosku, że razem można więcej, a siła tkwi w różnorodności.

Pomysłów im nie brakowało. Prześcigały się w kreatywności, tworząc niesamowite konstrukcje. Wspólnymi siłami stworzyły lokomotywę, parasol, balon, a nawet olbrzymie miasto.

W pewnym momencie tytułowi bohaterowie doszli do wniosku, że brakuje w nim w tym wszystkim koloru. Przyjaciele ponownie wysyłają zaproszenia do znajomych, którzy mieszkają w najdalszych zakątkach świata.

Niebawem w zatłoczonym, piętrowym autobusie przyjeżdżają pierwsi przybysze. Różnokolorowe kropki i kreski skutecznie zmieniają całe otoczenie. Ich barwy mieszają się, tworząc nowe kolory, a wszystkie kropki i kreski doskonale się przy tym bawią.

„Kropka i kreska” to historia, która pokazuje najmłodszym znaczenie wzajemnego szacunku i współpracy. Jednocześnie pobudza kreatywność i wyobraźnię małej motorynki. Książeczka dzięki prostym tekstom i kapryśnym ilustracjom pokazuje, jak ważna jest przyjaźń, wzajemny szacunek, uczenie się czegoś nowego od innych, życie w pokoju z zachowaniem indywidualności, współpraca i akceptacja różnorodności, przy jednoczesnym zachowaniu tego, co indywidualne.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.