Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

Autor: R.J. Palacio
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 5/5

„Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi” to inspirująca, wzruszająca i pełna ciepła opowieść o Auguście Pullmanie, zwykłym chłopcu o niezwykłej twarzy i jego czworonożnej przyjaciółce, suczce o imieniu Daisy.

August jest inteligentnym, dowcipnym, małym chłopcem. Jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz.

Chłopiec akceptuje swoją odmienność, lecz rani go niezrozumienie innych ludzi. Ucieka wtedy w świat wyobraźni. Wówczas zakłada kask astronauty i wraz ze swoją suczką, szybują przez galaktykę.

Autor pokazuje najmłodszym czytelnikom, jak to jest, żyć w świecie Augusta, w którym chłopiec, choć czuje się taki sam jak jego rówieśnicy, zawsze jest postrzegany jako ktoś, kto do nich nie pasuje.

Historia chłopca tak naprawdę dotyczy nas wszystkich. W końcu każdy z nas marzy o tym, by zostać zauważonym i by inni lubili nas takich, jakimi jesteśmy.

Książka skłania do refleksji. Porusza trudny temat i realnie opisuje reakcje ludzi, na spotkanie z innością.

„Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi” ta wspaniała książka, która może stać się pretekstem do rozmowy z dziećmi o empatii, niepełnosprawności i zrozumieniu drugiego człowieka. Historia chłopca uczy najmłodsze pokolenie tolerancji i życzliwego podejścia do innych, przestrzega przed uprzedzeniami. Jest to piękna, prosta opowieść o tym, że każdy z nas jest cudem. Uważam, że książka adresowana jest zarówno dla małych, jak i dużych czytelników. Każde pokolenie wyniesie z lektury coś wartościowego. Bardzo polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.