Wilk powrócił

Autor: Geoffroy de Pennart
Wydawnictwo: Muchomor
Liczba stron: 40
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3+/5

„Wilk powrócił” to przyjemna i bardzo ładnie zilustrowana historia, otwierająca serię dwunastu kolejnych książeczek autorstwa Geoffroy’a de Pennart’a.

Przede mną znajduje się niepozorna książeczka, pełna klasycznych bohaterów, którzy nie mają zbyt dobrych wspomnień z tytułowym wilkiem. Są to Trzy Małe Świnki, Koza z siedmioma Koźlętami, Jagniątko, Piotruś oraz Czerwony Kapturek, który zgubił drogę do babci.

Historia zaczyna się od pana Królika, który czyta w gazecie, że wilk powraca. Wiadomość ta rozniosła się po lesie w tempie błyskawicy. Królik jest bardzo zmartwiony, podobnie jak jego przyjaciele, którzy kolejno pukają do jego domku, szukając schronienia przed niebezpieczeństwem.

Niezapowiedziani goście pojawiają się u Królika jeden po drugim, każdy z gazetą z ogłoszeniem o powrocie wilka. Przerażeni kryją się w domu gospodarza.

Choć wciąż bardzo się boją, pod wpływem Piotrusia postanawiają, że tym razem nie dadzą się złemu wilkowi i pokonają go.

Kiedy niespodziewanie w progu widzą postać z gazety, mają już plan… Jaki – tego nie zdradzę, odsyłam Was do lektury.

Uważnym czytelnikom nie umknie fakt, że każde z odwiedzających królika stworzeń, posiada gazetę z innym nagłówkiem. To daje do myślenia i może stać się świetnym pretekstem do rozmowy na temat tego, czy warto wierzyć we wszystko, co przeczytamy lub usłyszymy w mediach.

„Wilk powróci” to przewrotna historia i świetnie zilustrowana książka z atrakcyjnym i spójnym tekstem. Książka pokazuje najmłodszym, że pozory czasami mylą i że jedyność jest siłą. Już wkrótce kolejne części. Zapraszamy.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.