Dinozaury kontra Ludzie

„Dinozaury kontra Ludzie” to rymowana i kolorowo zilustrowana lektura dla dzieci od wydawnictwa Amberek.

Książeczka przenosi czytelników w daleką przeszłość i pokazuje im dwa zwaśnione plemiona – dinozaury i ludzi.

Od pamiętnych czasów obu gatunkom nie wolno się ze sobą bawić. Trwa to tak długo, że nikt nie pamięta dlaczego.

Dopiero młody dinozaur i jaskiniowa dziewczynka przerywają ten “mur” niechęci swoją niespodziewaną przyjaźnią. Rodzice, dowiadując się, że dzieci bardzo się polubiły, na wszystkie sposoby próbowali je rozłączyć.

Kiedy starszyzna zajęta była dalszymi kłótniami i bijatyką, Perełka i Dexter udali się na wycieczkę. Niespodziewanie dochodzi do katastrofy – przyjaciele znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie. Oba plemiona słyszą ich wołanie o pomoc z głębokiej dziury w ziemi i ruszają im na ratunek. Niestety ani ludzie, ani dinozaury nie mogą dotrzeć wystarczająco daleko w głąb jamy, by pomoc uwięzionym dzieciom. Dopiero podpowiedź Perełki i Dextera, aby oba stada połączyły swoje siły, dały efekty.

Wspólny wysiłek i uratowanie pociech doprowadziło do jedności obu plemion. Odtąd dinozaury i ludzie żyli w zgodzie oraz przyjaźni, a to za przykładem, jaki dały im ich własne dzieci.

„Dinozaury kontra Ludzie” to przygodowa książka o przyjaźni, solidarności, życiu w zgodzie i o akceptacji innych. Długo czekaliśmy z Adasiem na jakąś nowość z dinozaurami w roli głównej i przyznam, że książeczka przypadła nam do gustu. Polecamy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.