Mądra mysz. Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego

Autor: Liane Schneider
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 24
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

„Mądra mysz. Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego” to krótka książeczka, napisana w przystępny sposób, pokazująca dzieciom świat i ucząca jak się w nim poruszać.

Tytułowa bohaterka wraca z koleżanką ze szkoły do domu. Chwil później dziewczynki rozdzielają się, ponieważ obie mieszkają po przeciwnych stronach miasta.

Zuzia samotnie idzie trasą i nie boi się, ponieważ dobrze zna drogę i dokładnie wie, którędy pójść. Niestety chodnik, którym ma iść do domu, zostaje zamknięty przez robotników. Zuzia nie ma pojęcia, którą ścieżką pójść dalej.

Na szczęście pojawia się miły i sympatyczny pan, który oferuje jej pomoc. Pyta o jej imię i chce, by Zuzia podała mu rękę, a on zaprowadzi ją bezpiecznie do domu. Dziewczynka przez moment się waha. Przypomina sobie rozmowy z rodzicami i stanowczo odmawia. Zuzia wie, że nie można ufać obcym. Kiedy nieznajomy chwyta ją, dziewczynka zaczyna protestować i szybko się wyrywa, po czym ucieka w przeciwnym kierunku.

W całym tym popłochu zderza się z sąsiadką, której opowiada, co jej się właśnie przytrafiło.

W końcu Zuzia dociera do domu i opowiada mamie swoją niemiłą przygodę. Mama chwali zachowanie córki i dodaje, że nie powinna słuchać nawet znajomych osób, chyba że wcześniej jest to ustalone z rodzicami.

„Mądra mysz. Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego” to realna i sugestywna historia o bardzo mądrym zachowaniu małej dziewczynki. Jest to znakomita lekcja odpowiedzialności, którą powinno poznać każde dziecko. Książka może być świetnym wstępem do dłuższej rozmowy na ten bardzo istotny temat. Uważam, że seria bajek z Zuzią jest do tego bardzo pomocna. Nie każda sympatycznie wyglądająca osoba ma dobre intencje i trzeba nauczyć tego dziecko. Polecam każdemu rodzicowi, któremu leży na sercu bezpieczeństwo jego pociechy i chce przekazać tę cenną lekcję.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.