To MY dzieci świata

„To MY dzieci świata” jest kolorową książką, która w radosny sposób uczy życzliwości, akceptacji i otwartości na świat.

Młodzi czytelnicy wraz z Igą, Gutkiem oraz ich psem Globusem wyruszają w niezapomnianą podróż, aby poznać swoich rówieśników z różnych krajów. Rodzeństwo odwiedzi 28 różnych miejsc na globie ziemskim. Swoją przygodę rozpoczynają od Anglii, następnie udają się do Skandynawii, Włoch, Brazylii, na Arktykę, do Japonii, Peru, Egiptu, Indii, Hiszpanii, Polinezji, Australii, Francji, Niemiec, Kenii, Stanów Zjednoczonych, na Madagaskar, do Meksyku, Rosji, Mongolii, Grecji, Czech, Chin, Turcji, Sudanu, Izraela, Iranu i Chorwacji.

We wnętrzu okładki znajdziemy dzieci z różnych zakątków świata. Młody czytelnik pobawi się w detektywa i będzie musiał wskazać postać pasującą do odpowiedniego regionu Ziemi. Jest to świetna zabawa na spostrzegawczość, a do tego nauka na poszerzenie znajomości geograficznej i kulturowej.

Iga i Gutek uczą czytelników otwartości na drugiego człowieka i pokazują, że odmienność nie jest wadą, lecz zaletą. Bohaterowie zwracają uwagę na to, że osoby wyglądające i mówiące inaczej, mają zwyczajne marzenia tak jak i my. Choć poznane dzieci różnią się wyglądem i zwyczajami, ich zainteresowania i sposób zabawy są bardzo podobne.

Ilustracje są proste, a łagodne kolory prowadzą przez różnorodny świat, ukazując jego piękno i tym samym zachwycającą rozmaitość.

Tekstu na stronach książki jest stosunkowo niewiele, ale znajdziemy w nim istotne informacje. Dzięki temu możemy dowiedzieć się co nieco o przyrodzie, kulturze, strojach, językach i zwyczajach charakterystycznych dla różnych narodów. Dlaczego we Włoszech wiercimy palcem dziurę w policzku? Co Francuzi jedzą na śniadanie? Co Amerykańskie dzieci robią codziennie przed lekcjami w szkole? W którym kraju można zjeść cukierka krówkę, a w którym czyta się książkę od końca? Dlaczego w Indiach należy łapać się za ucho?

„To MY dzieci świata” to książeczka dla najmłodszych, która w przystępny sposób pokazuje tradycje, historię, kuchnię oraz warunki atmosferyczne różnych zakątków świata. Publikacja pobudza ciekawość, uczy otwartości na drugiego człowieka oraz zmniejsza lęk przed odmiennością i nieznanym. Teksty są krótkie i konkretne z najważniejszymi informacjami o danym kraju. Bardzo lubimy takie lektury dla dzieci, które nie tylko dostarczają rozrywki, ale też czegoś uczą. Jest to interesująca pozycja książkowa, dzięki której przybliżymy dzieciom wiele informacji na temat innych krajów, tradycji tam obchodzonych i różnorakich ciekawostek. Polecam.