Wielka księga supermocy

Autor: Isern Susanna
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 40
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Wielka księga supermocy” to inspirujący zbiór pięknie ilustrowanych talentów, które pozwolą zastanowić się dziecku nad własną tożsamością, kompetencjami oraz umiejętnościami, które chciałoby rozwijać.

Publikacja jest kolekcją 18 opowieści o talentach, które ma każdy z nas. Adri znajduje rozwiązania najbardziej skomplikowanych problemów, Albert ma super pamięć, Matea pochłania książkę za książką, Daniel jest nadzwyczaj cierpliwy, Yuna ciekawi wszystko to, co go otacza, a Lucia na okrągło się śmieje i rozśmiesza innych.

Księga podpowiada w prostych słowach, jak odnaleźć w sobie moc. W jaki sposób ją nazwać i dobrze w życiu wykorzystać. W jaką stronę pójść i jak rozwijać swoje kompetencje, by być zdrowym, szczęśliwym i pełnym radości dzieckiem. Ponadto otwiera świat talentów, jednocześnie pozwalając dziecku pomyśleć nad swoimi mocnymi stronami, tożsamością, a także umiejętnościami, które warto podkreślać i stale rozwijać.

Ta książka sprawdzi się jako początek rozmów z dziećmi, które nie wierzą w swoje możliwości i mocne strony. Dzięki niej dzieci zauważą swoje talenty. Każdy odnajdzie tu siebie, ponieważ wachlarz supermocy jest tu całkiem spory.

Lektura wydana jest w dużym formacie. Opowieści są łagodne i inspirujące, okraszone bajkowymi ilustracjami, z dziećmi w roli głównej.

Na samym końcu książki znajdziemy listę, na której można zaznaczyć jedną lub więcej cech, które uważamy, że opisują naszego małego czytelnika. Dodatkowo autorka zachęca także do wymyślenia innych mocy, którymi możemy się opisywać, których nie ma na liście obok.

„Wielka księga supermocy” to interesująca książka, której celem jest wspieranie dziecięcej pewności siebie. To wartościowa pomoc, po którą warto sięgnąć, by popracować z maluchem. Jest to edukacja emocjonalna i motywowanie do rozwoju swojej osobowości. Lektura ma na celu pokazanie dziecku jego dobrych strony, podkreślenie, że jego moc tkwi głęboko nim.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.